İzmir’den Rize’ye 20 çağ süresince ayaklık çevirdi

İzmirli tıpkı zihayat bisikletiyle çıktığı yolda bin 600 kilometre sefer yaparak 20 günün arkası sıra Rize’ye ulaştı.

Hayallerini yapmak isteyen 25 yaşındaki Ferdi Gül, İzmir’deki işini bırakarak bisikleti ile Türkiye’yi gezmeye başladı. 30 Haziran tarihinde İzmir’den yola sâdır Gül, bin 600 kilometre boyunca ayakçak çevirerek 20 günde Rize’ye ulaştı. Bire Bir zamanda dağcılıkla uğraşan canlı Verçenik Yaylası ve Kaçkar dağlarına tırmandı.

Bisiklet sürerek Türkiye’ye gezmeyi pekâlâ başladığını anlatan Ferdi Gül, “İşimden istifa ederek hayallerimi yaşamaya çıktım. Hayallerimi üstelik hepyek yapıyorum. Eksantrik planlarımda var amma şuan eve başvurmak istiyorum. İzmir’den 30 Haziran’da yola çıktım. 20 çağ süresince bisiklet sürerek Rize’ye vardım. Rize’ye geldiğimde az buçuk dinlendim ve daha sonraları çantam geldi. Çantam geldikten sonradan Verçenik Yaylası ve Kaçkar Dağlarına tırmandım. İlk önce evime gidip biraz dinleneceğim. Bilindik tekmil aynı aydır yollardayım. Daha Çok vücudumda yorulmaya başladı. bundan sonraki hedeflerim Güneydoğu Anadolu’ya başvurmak” şeklinde konuştu.

“Bisikletimle pedallayıp mutluluğu aramaya çalışıyorum”

Gelgel koşulları dolayısıyla zorlandığını tabir fail Gül, “Beni kahir şeyler geçmiş önceki haddinden fazla ısıdam olmasıydı. Onun dışında Samsun’dan bilahare tünellerde Emniyet şeridi yoktu. O az buçuk zorladı çünkü yanımdan çok mümasil geçiyorlar. Tıpkı tünelde kaldırımdan ilerliyordum. Dengem bozuldu duvara 4 yol vurarak dengemi sağladım. Yoksa yola düşecektim. Öyle ayrımsız nâr geçirmiştim. Beni kahir elden hava koşulları ve tünellerdi. Bisikletimle pedallayıp mutluluğu aramaya çalışıyorum. Bu 20 günlük süremde neler yaptığımı blog haline getirdim. Eve gidince yazdığım yazıyı bilgisayara geçeceğim. Yazmayı seviyorum zira yaşadıklarımı geçişsiz ki ilerde unutulabilir. Bende unutabilirim. Yaşadığım rastgele ajanda kaydediyorum. Bu yolculuğa çıkmadan evvel cebimde paradan çok hayallerim vardı. Hayallerimi bir bir gerçekleştiriyorum. Tabi benzeri sponsorum olsa benim üzere da ongun olacak. Daha abat ilerleyebilirim” ifadelerini kullandı. – RİZEShare: