Kahramanmaraş’ta 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı Coşkusu

Kahramanmaraş’ta 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı nedeniyle resmi geçit resmi düzenlendi.

Cumhuriyet Altını’in kuruluşunun 99’ncu yıldönümü dolayısıyla Kahramanmaraş’taki Trabzon Bulvarı’nda resmi geçit töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlamaların devamında Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sakıncasız Mehmet Terzioğlu, üstü açıkça vesile üstünde vatandaşları selamladı.

Ateşli, yaptığı konuşmada, “Bugün, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. sene dönümünü büyük tıpkı coşku ve gururla hep alay malay kutluyoruz. Cumhuriyet Altını, Ermiş Milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, alımlı duruşun, yurt sevgisinin, egemenliğine sahip ayazlık ve bağımsız milletvekili can iradesinin ortaya çıkardığı benzeri eserdir. Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ilk Teşrin 1923 yılından itibaren güzeşte 99 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, afiyet, eğitim, veri ve hars alanındaki atılımları ve demokrasisiyle, dünyanın yükselen ateş parçası ülkeleri arasındaki yerini almış, muhteşem mesafeler kat etmiştir. Bizler da ayrımsız ruhla behişt vatanımıza ve Cumhuriyetimize eş çıkacak, ati kuşaklara rastgele alanda gurur duyacakları tıpkısı büyüklük tasarruf etmek üzere gayret edeceğiz” dedi.

İlk, itidalli ve lise öğrencilerinin okudukları şiirler herkesi duygulandırırken, iklim güllabi komando birliğinin gerçekleştirdiği eylem ise büyük alkış aldı.

Program, Kahramanmaraş zeybek ekibinin dansı ve geçit töreniyle sonuç buldu. – KAHRAMANMARAŞ

Share: