Kapik ve pisik zehirlenmeleri hayvanseverleri ayaklandırdı

Kapik ve pisik zehirlenmeleri hayvanseverleri ayaklandırdı

Son 10 bölüm içinde 30’a mümasil kapik ve kedinin zehirlenerek öldürme olduğunu encam süren hayvanseverler, yetkilerden yardım talep etti

Zehirli tarımsal bap belirleme edilen 2 parkın kapatılmasının arkası sıra ayrıksı parklarda bile zehirlenme vakaların yaşanması, hayvanseverlerin tepkisine sefer açtı

Bazı köpeklerin zehirlenme sonrası birey çekiştiği anlar cep telefonu ve düzenlilik kameralarına yansıdı

ANTALYA – Antalya’birlikte sonuç 10 devir içerisinde 30’a mail köpek ve kedinin kimliği belirsiz güç evet da kişilerce zehirlenerek öldürülmesi mahalledeki hayvanseverleri ayaklandırdı. Özellikle parklara geceleyin saatinde kimliği belirsiz kişilerce zehirli yiyeceklerin bırakıldığını encam süren hayvanseverler, bu durumun âdem sağlığına dahi tehdit olabileceği uyarısında bulundu. Mavera yandan, kâh köpeklerin zehirli gıda yiyecek sonrası,duygusal cidal anları cep telefonu ve güvenlik kamerasına yansıdı.

Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi’nde sonuç 10 gündür 30’a mümasil köpek ve pisik ölümleri yaşandı. Parklarda yapılan incelemenin peşi sıra yoğun zirai husus tespitiyle bahis konusu iki otopark kapatıldı. Değişik parklarda bile zehirlenme vakalarının devam etmesi üzerine mahalledeki hayvanseverler ayaklandı. Hayvanseverler, bire bir web sayfası üzerinden yerleri belirlenen çıkmaz hayvanlarının misyon gösterilerek efsanevi karşıtı emanet ya dahi kişilerce zehirlendiğini ileri sürdü.

Mavera yandan, ara sıra köpeklerin ağılı yiyecekleri yedikten sonraları birey çekişerek ölme anları düzenlilik kameralarına yansıdı.

“Nefes kusarak ölüyorlar”

Hayvanseverlerden Dilara Kayınova, “Hayvanlar zehirlendikleri üzere dem kusarak ölüyorlar. Bunu örgütlü ayrımsız grubun yaptığına inanıyoruz. Müracaatlarımız oldu fakat hiçbir bulgu alamadık. Bir Nice yere azrail konulmasını istiyoruz. Bazı arabaların akşam yarısından sonraları sokaklarda dolaşıp hayvanları zehirli yiyecekle kandırıp öldürdükleri söyleniyor. Bu şahısların acilen bulunmasını irade ediyoruz. Bu insanlar bize bakarak katildir ve yaptıkları katliamdır. Hoppadak çıkmaz hayvanlarının değil, insanların dahi sağlığı tehdit altında. Zira çocuklarımız birlikte parklarda oynuyor” dedi.

“Bilmediğimiz yerlerde zehirler var ve tığ onlara basıyor olabiliriz”

Tuba Karaman de mahallede yaklaşık 10 gündür dizgesel tıpkısı katliam olduğunu aktararak, “Bunun farklı dolgun efsanevi ölümlerinden farkı, sahipli hayvanların de öldürülüyor olması. Şuan bilmediğimiz bire bir yerlerde bazı zehirler var ve tığ onlara basıyor olabiliriz. Çocuklarımıza götürüyor, evlerimize taşıyor ve oradaki hayvanlarımıza dahi zarar veriyor olabiliriz. Bunun çabucak önlenmesi gerekiyor. Görüştüğümüz lüzumlu merciler hemen iki otopark kapattılar. Ama bu iki parkı kapatarak ilaç alamayız. Bu zehirlerin nerede olduğunu seçmek gerekiyor” diyerek konuştu.

“Zehirlenen iki köpek 4 defa kanseri yenmişti”

Karaman, insanoğlu çevirmek istemediği uygulamayla köpeklerin konumunun belirtilip hayvan düşmanı kişilere tasavvur gösterildiğine meni ederek, “Bir süredir toplumsal medyada örgütlenen benzeri bando kişilerin, gâh çalışmalar üzerinden Meydankavağı mahallesi üzere köpeklerin yerini haritadan işaretliyorlar ve orayı amaç gösteriyorlar. Bu tıpkı canilik ve bununla ilişkin vacip çalışmaların yapılmasını istiyoruz. Bu mahalledeki hep sokak hayvanlarımızın aşıları tam. Aşılama karneleri gönüllülerin üstüne kayıtlı. Çipleri var, on paralık biri kötülük verecek hayvanat değil. 8 ağustos gecesi kırım başladı. Toplamda 15 kapik, bir o kadar birlikte kedi zehirlendi. Zehirlenen iki köpek 4 sefer kanseri yenmişti. Acilen arkalama çağrısı dilek ediyoruz. Bizimle ilgilenilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımız bile parklarda oynuyor”

Sokak hayvanlarının uymazlık görmemesi amacıyla evlerine göndermek zorunda kaldıklarını tamlayan Mahfi Karabacak ise, “Bu hayvanların yeri sokaklar amma maalesef evlerimize götürmek zorunda kalıyoruz. Zira zehirlenme vakalarından ortalık parklarda güvende değiller. Bu hayvanlara özlük evlerimizde, kişisel imkanlarımızla ehil çıkacağız. Çünkü kimesne erbap çıkmıyor. Lütfen parklara, bahçelere erbap çıkın. Hayvanlar çocuklarımız. Ama normal bizim çocuklarımız da bu parklarda oynuyorlar, yerlere düşüyorlar ve elleriniz ağızlarına götürüyorlar. Bu insanların de yitme riski var. Bu sağlıklı tıpkısı format değil. Lütfen izinli şahıslar bizlere müzaheret etsin” dedi.Share: