Kara yollarında boyut

Yağız yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde bunaltıcı gidilmesi, trafik meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün el durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle seçkin çevrim 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, erişim değişik istikametten iki cepheli sağlanıyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü yapım çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde sağlıklı şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde muvasala değişik şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde hizmet ve tamir çalışmaları zımnında Ankara istikametinde ulaşım kontrollü devam ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı imal çalışmaları sebebiyle 15.15-16.15 saatlerinde muvasala kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki imal çalışması dolayısıyla erişim mukassem yolun ayrımsız bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) ayrımlı düzeyli munsap çalışmaları zımnında erişim kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde sathi istila imal çalışmaları cihetiyle sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü hizmet ve tamirat çalışmaları yapılacak. Bu nedenle yol trafiğe kapatılarak, sürücüler almaşık güzergah namına Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde belen temizliği ve çelik ağ aplikasyon çalışması dolayısıyla saat 18.00’e kadar misil gelişmemiş mütemadi aralıklarla trafiğe kapatılarak, erişim biricik şeritten kontrollü devam edecek.

Share: