Karabük ruzname haberi | Karabük’ten maden ocağında patlama meydana mevrut Bartın’a bindi

Karabük Valiliği, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Poz Müdürlüğüne sınırlanmış eroin ocağında meydana gelen patlamanın peşi sıra keyif, polis, AFAD ile Karı ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri ile iş makineleri ve genel kullanım çadırlarının Bartın’a ulaştığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, patlamanın peşi sıra derakap harekete geçildiği ve ekiplerin yola çıktığı belirtildi.

Açıklamada, “5 ambulans ve 15 personel, 2 UMKE ara bulucu ve 6 personel, 2 AFAD ara bulucu ve 7 personel, 3 trafik ekibi ve 6 personel, 11 çevik kuvvet personeli, Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğünden 15 kişilik psikodestek ekibi, 1 kamyon ve 4 eş güdüm ile genel yararlanma çadırı Bartın’a ulaştırılmıştır.” ifadelerine vadi verildi.

Karabük Terbiye ve Araştırı Hastanesi ile Safranbolu Heybet Hastanesinin dahi yaralılar için amade hale getirildiği kaydedildi.

Öte yandan Sakarya Valisi Bati Oktay Kaldırım, toplumsal medya hesabından, “Amasra’da beyaz zehir ocağında meydana mevrut patlama cihetiyle hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan yağmur, yaralananlara evgin şifalar diliyorum. Başımız salim olsun.” paylaşımında bulundu.

Share: