Karaca yollarında ebat

Yağız yollarının imal, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde aheste gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kat durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun İzmit Garp-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametindeki üstyapı ve asfaltlama çalışmaları zımnında hafta arası her periyot 22.00-06.00 saatlerinde otoban trafiğe kapatılarak ulaşım İzmit Günindi Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

Akhisar-Salihli yolunun 0-5. kilometrelerindeki üstyapı restorasyon, Ermenek- Mut yolunun 18-19. kilometrelerindeki (Çamlıca mevkisi) el yapım, Ankara- Niğde Otoyolu’nun Tembel Kavşağı-Tembel angajman yolundaki bakım ve onarım, Silifke- Mersin yolunun 30. kilometresindeki Karayar Tüneli’nin bakım ve tamirat çalışmaları dolayısıyla söz konusu kesimlerde muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Kırşehir-Aksaray yolunun 6-8. kilometrelerinde el imal çalışmaları devam ettiğinden erişim bölünmüş yolun ayrımsız bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Nahiye tünelleri mevkisi) kayşa reform, Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerindeki yüzeysel istila imal çalışmaları cihetiyle bu kesimlerde sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Elazığ- Bingöl yolunun 5-9. kilometrelerindeki üstyapı restorasyon çalışmaları, Alaplı-Ereğli- Zonguldak yolunun 5-6. kilometrelerindeki heyelan zımnında mezkûr kesimlerde muvasala kontrollü sürdürülüyor.

Share: