Karacasu’da 2 Yıl Geçmiş Irtihal Fail Oto Yıkamacı Eşinin Mesleğini Sürdüren Ayşe Karcılı: “Görenler Önce Şaşırıyor, Sonra ‘Sen Yıka’ Diyorlar”

Aydın’ın Karacasu ilçesinde 53 yaşındaki Ayşe Karcılı, 2 sene önceki kaybettiği oto yıkamacı eşinin mesleğini oğluyla alay malay sürdürüyor. Karcılı, “Beni görenler şaşırıyor. Evvel güvenemiyorlar. Sonra yıkadıktan sonraları aynı henüz geldiklerinde ‘sen yıka’ diyorlar. Kadın eli henüz apayrı diyorlar” dedi.

Karacasu’dahi 30 yılı fazla bir süre oto yıkama ve yağlama hizmeti veren Ahmet Karcılı, 2021 yılı Şubat ayında Covid-19’a yakalandı. 1,5 ay hastanede yatan Karcılı tam müdahalelere karşın kurtarılmayarak hayatını kaybetti. Babası ile alay malay bu mesleği 12 yıldır özlük işletmelerinde sürdüren Ümit Karcılı babasının mesleğini yapmaya bitmeme etti. 2 aydan bu yana oğluyla gelişigüzel etkin ana Ayşe Karcılı ise, “Babasının yerini tutamasam birlikte dal angıç olmaya çalışıyorum” dedi.

“ÖGE OLMAYINCA BEN BAŞLADIM”

Ayşe Karcılı şunları söyledi:

“Eşim 2021 yılında mevt etti. Oğlum serbest olduğu amacıyla birlikte ego varım. Oğluma arkalamak istedim. Çocuğum amacıyla buradayım. Zat başına yoruluyordu. Bu sektörde eleman uydurmak dahi az buçuk yumruk. Oğlum bir mesafe kapatmayı birlikte düşüncü. Amma zat işimiz devam etmesini istiyoruz. Ego dahi babasının yerini tutmasam bile kol angıç olmaya çalışıyorum. Elimden geldiğince üstelik olacağım. Eşim Ahmet Karcılı bu mesleği 30 yıl sürdürdü. 12 sene önce kendi işletmesini açtı. Oğlumuzla alay malay çalıştılar. Eşimin yıllarca yaptığı iz, bu mesleğini yıllarını verdi, tekaüt oldu. Emeklilikten sonraları da çalışmayı bırakmadı. Çocuğunun yanındaydı. Eşimin vefatından belde üzüntülüyüm. Çocuğumun yanındayım. Ona bindi olduğum için çekicilik duyuyorum. Ona destek olmaya yardımcı olmaya sürmek istiyorum elimden geldiğince.

“MÜŞTERİLERİMİZ MEMNUN”

Beni görenler şaşırıyor. Önce güvenemiyorlar. Sonra yıkadıktan sonra tıpkısı henüz geldiklerinde ‘sen yıka’ diyorlar. İç dış günahsızlık yapıyorum. Evvel köpüklüyoruz. Bilahare yıkama, silme teferruat kovanlık işlemleri yapılıyor. Eş eli elan eksantrik diyorlar. Hakeza olsun istemezdim amma böyle oldu. Hangi yapalım. Eşim tekaüt olduktan bilahare çocuğumuz evlendirip abat ayrımsız oturmaktı düşüncemiz ama olmadı. Eşim babasıyla 40 çevrim arayla son etti. 1,5 kamer hastanede kaldı.”

Share: