Karakeçili Ertuğrul Gazi’yi Anma Uluslararası Kültür Şenliği hazırlıkları

Karakeçili Kaymakamı Ali Duygusal Uludağ, eksiksiz vatandaşları 16-17 Ilkgüz’de gerçekleştirilecek Ertuğrul Gazi’yi Yâd Arsıulusal Kültür Şenliği’ne çağırma etti.

Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi doğrultusunda ilçeye atanarak güzeşte hafta görevine başlayan Uludağ, Anadolu’nun matrak ve Yörük diyarı bu ilçesinde görev yapmaktan bahtiyar olduğunu söyledi.

Uludağ, ilçede eğlenceli namına yapılan ancak Kovid-19 salgını nedeniyle vuzuh sunulan şenliğin bu sene baştan düzenleneceğini belirterek, “16-17 Ilkgüz tarihlerinde gerçekleştirilecek bayram için şehremaneti, muhtarlarımız ve halkımızla hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Kültürel etkinliklerin, eğlencenin ve ikramların aynı arada olduğu şenliğimizde vatandaşlarımızın dolgunca mesafelik geçirmeleri amacıyla bilcümle birlikte çalışıyoruz. Amacımız, bu sosyal etkinliklerle Karakeçili’nin tanıtımına yardım çıkarmak ve yok olmaya başlayan kültürel etkinliklerin yaşatılmasına katkıda bulunmaktır. Şenliğimize herkesi çağırma ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: