Karaman’da bebeğini öldürdüğü argüman edilen avrat ile 3 yakını tutuklandı

Karaman’da bakir dünyaya mevrut bebeğini boğduktan bilahare evlerinin bahçesine gömdüğü öne sürülen karı ile 3 yakını cezaevine gönderildi.

K.D. (31), eşi Ercan D. ile sorunlar yaşamaya başlayınca benzeri kamer geçmiş dünyaya gelen bebeğini dahi alarak babasının evine gitti.

Durumu sinirlenen Ercan D, savcılığa, eşi K.D’nin elan önceki birlikteliğinden dünyaya mevrut bebeğini kısaca 2 sene önceki ailesiyle öldürüp, bahçeye gömdüklerini sav ederek şikayetçi oldu.

Soruşturma başlatan savcılıkça, lüp bahçesinde yapılan kazıda bir bebeğe ilişkin olduğu düşünülen kafatası ve kemik parçaları bulundu.

Bunun üstüne K.D. ile annesi F.A. (64) babası R.A. (70), ağabeyi İ.H.A (41) gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edilen zanlılar, çıkarıldıkları barış ukubet hakimliğince tutuklandı.

Emniyetteki ifadesinde bebeğini öldürdüğünü itiraf fail K.D’nin “İstanbul’da öğrenciyken bir kişiden hamile kaldım. Bilahare Karaman’a ailemin yanına geldim. Hamileliğimi gizledim. Evde bir tane başıma mevlit yaptım. Korktuğum için çocuğu boğdum, bahçeye gömdüm. Ailemin bunlardan haberi namevcut.” dediği öne sürüldü.Share: