Karaman’ın 15 bin yabanlık stadyumda sona akla yatkın

Karaman’a UEFA standartlarına bakarak 5 sene ilk yapılına başlanan 15 bin kapasiteli eskimemiş şehir stadyumunda sona yaklaşıldı.

Kırmızı-beyaz renklere eş olan stadyumda hamil fent işlemleri devam ediyor. Üniversite Mahallesi Kırbağı mevkisinde 5 yıl evvel temeli atılan stadyumun yüklenici firma vasıtasıyla bu yılın Antrakt ayında teslim edilmesi bekleniyor. UEFA standartlarına göre yapılan stadyumda 241 nefis tören düzeni tribünü, 25 loca salonu, 2 değişik protokol izaz salonu, 155 şahsiyet basın tribünü, 100 kişilik toplantı salonu, kafeterya, belirgin ve sınırlı olmak için 417 araçlık park bulunuyor. Zemini alttan ısıtmalı olan stadyumda seyircilerin üşümemesi amacıyla tribünlerde dahi sıtma sistemi bulunuyor. SELIM Tümen Karaman Saylav Avukat Selman Oğuzhan Nişane, yapımında sona yaklaşılan yeni site stadyumunda incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkından bilgiler aldı.

“Bir Nice süper grup takımında sıfır ayrımsız stadyum”

YANLIŞSIZ Öğür Karaman Saylav Avukat Selman Oğuzhan Yayın, böyle benzeri stadyumun Karaman için büyük tıpkı yarar olduğunu söyledi. Milletvekili Nişane, stadyumda çalışmaların aceleci bire bir şekilde bitmeme ettiğini anlatım ederek, “Stadyum bu yılın Mesafe ayında Karaman Futbol Kulübünün kullanımına açacağız. Stadyumumuz eksiltme bedeli 80 milyon lira namına yapıldı. Fakat bugün baktığımız dahi değeri 1 bilyon lirayı aşıyor. Çok zer tıpkısı stat ve birçok şehirde bulunmayan. Esasen birçok süper kütle takımında üstelik sıfır benzeri stadyum. Stadyumumuzun izleyici kapasitesi 15 bin kişiliktir. Bizler spora ve sporcuya çokça ehemmiyet veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’üstelik sporcuya çokça çok ehemmiyet veriyor. Hele sonuç yıllarda Cumhurbaşkanımızın yaptığı spor yatırımları ve sporculara verdiği destek ile uluslararası müsabakalarda ülkemizden birçok dalda acun birincileri ve Avrupa birincileri bundan sonra. Bundan ahir yatırımlarda gençliğin ve gençlerin spora yönelmesi yönünde olacak. Bizlerde bu yatırımları adamakıllı izlem etmeye devam edeceğiz” dedi.

Stadyumun UEFA standartlarında olduğunu da dile getiren Yapıt, stadyumda 25 loca bulunuyor. 2 modül skorboard var. Kafeterya var. Stadyumun zemini alttan ısıtmalı olduğu kabil, seyircilerin kış mevsiminde üşümemeleri zarfında yukarıdan birlikte ısıtmalıdır. Nedeniyle stadyumda değme şey mutasavver” diyerek konuştu. – KARAMANShare: