Kargaşa haberi: Gamze Akkuş İlgezdi: “Sağlıkçılarımızın Çağrısına Kulak Verin ve Tıpkısı Zaman Önce Nasıp İçin Kılavuzu Yayınlayın”

CHP Genel Komutan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, nasıp bekleyen sağlıkçıların içtimai medyada başlattıkları “Nasıp Sözünü Tut” kampanyasına bindi verdi. Atmaca İlgezdi, “Keyif Bakanı Fahrettin Insan, sağlıkçılar amacıyla 85 bin grup açılacağını duyurmuştu. Fakat hangi atamadan fen var hangi da Keyif Bakanı’ndan… Sağlıkçılarımıza verilen sözler esasen tutulmadı. Henüz kılavuz paylaşılmadığı amacıyla 2020’üstelik KPSS’ye girip atanmayan sağlıkçılar, bu alımdan kendilerinin üstelik faydalanıp faydalanamayacağını zaaf ediyor. Sağlıkçılarımızın puanları boğuşmak için. Sağlıkçılarımızın çağrısına kulak verin ve bire bir dakika evvel tayin için kılavuzu yayınlayın” dedi.

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, tayin muntazır sağlıkçıların “Atama Sözünü Tut” çağrısı ile başlattıkları sosyal iletişim araçları kampanyasına bindi verdi. İlgezdi, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlıkçılar amacıyla 85 bin grup açılacağını duyurmuştu. Fakat hangi atamadan marifet var ne dahi Sağlık Bakanı’ndan… Sağlıkçılarımıza sunulan sözler tekrar tutulmadı. Elan öncü paylaşılmadığı amacıyla 2020’üstelik KPSS’ye girip atanmayan sağlıkçılar, bu alımdan kendilerinin birlikte faydalanıp faydalanamayacağını düşkünlük ediyor. Sağlıkçılarımızın puanları koşturmak amacıyla. Teşrinievvel ayındayız ve bu yılı bitirmeye serencam 3 ayın kaldığını hatırlatmak istiyoruz. 2022 bütçesiyle tek sağlıkçı ataması yapılmadı! Bundan Sonra yaşattığınız bu mağduriyete serencam verin. 2020 KPSS dönemini ve alınan puanları bulunmayan sayamazsınız. Sağlıkçılarımızın çağrısına kulak verin ve bir zaman önceki tayin amacıyla kılavuzu yayınlayın. Önümüzdeki salı gününe kadar benzeri zaman önceki bu işin netliğe kavuşması gerekmektedir. 2020 KPSS puanları 21 Ilk Teşrin’birlikte geçerliliğini yitirecek. 7 ahit yeğleme süresi olmaktadır. Yani bildirme az 13-14 Ilk Teşrin’dahi kılavuz kaptan açıklanmalı. Aksi taktirde sağlıkçılarımız üzere telafisi olmayan tıpkısı hak kaybı yaşanacaktır.”

Share: