Karı uyuşturucu polisleri annelere “UYUMA” projesini anlattı

Aksaray’da “Genişlik gani uyuşturucu polisi esas” projesi çerçevesinde annelere vasıl avrat polisler, UYUMA uygulaması hakkında bilgiler verdi.

Aksaray İl Güvenlik Müdürlüğü eliyle erinçli ve tehlikesiz cemiyet bilinci rekzetmek üzere türlü aplikasyon ve denetimler aralıksız sürdürülürken, Uyuşturucu Suçlarla Savaşım (NSM) Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen, “Genişlik gani narkotik polisi ana” projesi çerçevesinde İçişleri Bakanlığı vasıtasıyla uyuşturucuyla savaşım gayeli uygulamaya alınan UYUMA uygulaması anlatıldı. Türkiye Mızrap ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Kesim Amirliği yoluyla hazırlanan Narko-Rehberin risale ve hikmet notları narkotik polisi karı memurin aracılığıyla öz bahçesi ve kafelerdeki annelere anlatıldı. Masa masa gezen ekipler annelere çocuklarının maden maddeden ırak kalmalarını sağlamaları ve çevrelerindeki tehlikelerle savaş ederken ne yapmaları gerektiği anlatıldı. Annelere UYUMA uygulamasının kullanımı için bilgiler verilirken, hele çocuğu okuyan annelere okulda, sülale ortamında ve dışarıda bittabi duygun olmaları gerektiği üzerine hikmet verildi.

Polislerden aldığı bilgileri olumlu bulduğunu ve 2 kız çocuğunun korunması üzere bilinçlendiğini anlatan ana Rukiye Üzümcü (45), “Ego tıpkısı esas adına zaman polis teşkilatımızın yapmış olduğu bu çalışmayı haddinden fazla müspet buluyorum. 2 kız annesiyim şimdiye kadar uyuşturucuyla ilişik bilgilendirilmiştim ama zaman artık bir bilgiye cemaat yerine narkotik polisi olduğuma inanıyorum. 2 kızım var ekol hayatında, familya hayatında dışarıda en azından uyuşturucudan pekâlâ korunabileceğini öğrendim. Ilkin elbet KADES uygulamasını öğrendiysek, bugünde UYUMA programını öğrendim. Birlik annelere UYUMA programını öğrenmelerini çocukları amacıyla üstelik duygulu olmalarını söyleyebilirim” dedi.

Projenin kişi eğittiği torunlar ve veliler için müfit olduğunu söyleyen Öğretmen Katre Altuğ ise, “Zaman uyuşturucu polislerimiz gelerek arz iyi uyuşturucu polisi annedir projesi çerçevesinde UYUMA programından bahsettiler. Kendimde aynı terbiyeci olarak programı fazlasıyla beğendim. çıktı bilcümle velilerimi, öğrencilerimi bu projeye bindi amaçlı bilgilendirmeye bitmeme edeceğim. Kendimde geleceğin tıpkısı anne adayı kendisine dolgunca bir uyuşturucu polisi olacağıma inanıyorum” diye niteleyerek konuştu. – AKSARAYShare: