Karye için inen ayılar kameralara yansıdı

Köy için nazil ayılar kameralara yansıdı

ERZİNCAN – Erzincan’de köy yoluna inen çocuk ayılar ve anneleri otomobiliyle seyreden çoban yoluyla cep telefonuyla görüntülenirken ayılar otomobilin ışığıyla birden koştu.

Erzincan’de merkeze sadık Kalecik köyünde faal Vural Sim gece saatlerinde otomobiliyle seyir halindeyken yola çabucak bala ayılar çıktı. Çocuk ayı köyün içinde kim yolda otomobilin ışığıyla ayrımsız süre koşup araziye doğru kaçtı. Şaşkınlık içerisinde o anları el telefonu kamerasıyla kaydeden Sim bala ayıların annesini keşfetmek üzere köyde arabasıyla gezmeye başladı. Henüz sonradan görüntülediği yavru ayıların annesini bile bulan güdücü o anları bile kaydetmeyi başardı. Temel ayı dahi otomobilin ışığıyla bir süre çarçabuk koştuktan bilahare abes toprak arazisinden dağlık alana akıllıca anbean gözden kayboldu.

Cep telefonu kamerasıyla görüntülenen ayıların acilen koşması ise izleyenleri hem şaşırttı hem bile gülümsetti. Görüntüleri kaydeden yurttaş Vural Gümüş ise, “Geçmiş yavru ayıları gördüm. Henüz sonraları annelerinin de ahiren olduğunu düşünerek aramaya başladım ve böylecene buldum. Ayılar yersiz tarlaları kullanarak dağlık alana akıllıca kaçtı. Gece olduğu için elan fazla görüntüleyemedim” dedi.

Share: