Kasapoğlu, 2022-2023 eğitim talim yılı ancak başvurularının başladığını açıkladı: (1)

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022-2023 yetişek tedrisat yılı elverişsiz başvurularını başlattıklarını duyurdu.

Kasapoğlu, Ankara’daki Cebeci Site Yurdu’nda düzenlediği basın toplantısında, eskimemiş bire bir döneme başladıklarını tabir etti.

Yeni dolaşma üzere ateşli olduklarını tamlayan Kasapoğlu, haddinden fazla kapsamlı benzeri tedbir çalışmalarının olduğunu söyledi. Bu süreci kudretli bir şekilde gerçekleştireceklerini dile getiren Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“2022-2023 yetişek tedris yılı sıkı başvurularımızı an itibarıyla başlatıyoruz. Sevgili öğrenciler, veriş akşamına büyüklüğünde e-Izzet üzerinden başvurularını gerçekleştirecekler. Yapılan başvurular bugüne büyüklüğünde olduğu üzere bu süreçte bile tek şekilde âdem eli değmeden tamamen dijital ortamda değerlendirilecek. Öğrencilerimizin gelir, sükse ve sosyal genişlik kriterlerine bakarak puanlandırılmasıyla yerleştirmeler resen gerçekleştirilecek. 12 farklı hava ve bu kurumlardan alınan, doğrulanan bilgilerle birlikte inşallah asil ve rezerv öğrencilerimiz afişe olacak.”

Ancak ücretleri

Kasapoğlu, ancak ücretleriyle ilişik dahi internette bazı ifadeler gördüğünü vurgulayarak, “Resmi adına mahdut ücretlerini ilkgüz ayı içerisinde inşallah belirleyeceğiz ve açıklayacağız. Onun haricindeki hiçbir bilgiye saygınlık etmesinler. Bu anlamda üstelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

(Sürecek)Share: