Kastamonu sanatçıları depremzedeler için seferber oldu

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen iki nazik sarsıntı afeti sonrası sanatçılar birlikte depremzedeler amacıyla için seferber oldu.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra Kastamonu’nun ünlü sanatçıları halk ele verdi. Sanatçılar, hayat malzemeleri içeren müzaheret paketlerini, Kızılay yardım cem merkezine getirdi. Buraya mevrut yardımlar görevliler tarafından biricik tek ayrıştırılıp, ihtiyaca bakarak tırlarla hareket bölgesine gönderildi. Sanatçılar, öz aralarında topladığı paraları Kızılay’a bağışlarken, bazıları de müzaheret cem merkezlerinde sabahlıyor.

Depremzedeler üzere angajman olduğunu belirten 34 yaşındaki sanatçı Gaye Ködek “Öncelikle ülkemizin yaşamış olduğu şişman felaketten ötürü, bilcümle milletimize geçmiş olsun dileklerimi tercüme etmek istiyorum. Rabbim bu felakette hayatları kaybeden bilcümle vatandaşlarımızın mekanlarını behişt eylesin, yaralılarımıza bile acil şifalar versin. Bizler Kastamonu sanatçıları ve müzisyenleri yerine bu iri deprem felaketinde, elimizden mevrut müzaheret ve destekleri sağlayabilmek adına benzeri düzentileme başlattık ve çalışmamızı tamamladık. Rabbim birlik afetzedelerimizin yar ve yardımcısı olsun. İnşallah Rabbim bu asıl afetlerden hep milletimizi korusun, bizleri sahabet eylesin” ifadelerini kullandı. – KASTAMONU

Share: