Kastamonu’da beş öğrencisi, oyuncaklarını his dolu notla hareket bölgesine gönderdi

Kastamonu’da beş öğrencisi Hazal Demirez, hareket bölgesindeki akranlarına oyuncak meşgul koliyi yüreklere yapışık notla ulaştırdı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan “asrın felaketi” adına nitelenen depremlerin peşi sıra bölgeye 7’den 70’e cümle destek olmaya devam ediyor.

Kastamonu’birlikte da Şehit Misyon Baht İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Demirez, annesiyle getirdiği oyuncak dolu kolisini yazdığı notla Kastamonu İnsan Adalet ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Müzaheret Derneği marifetiyle deprem bölgesine gönderdi.

Demirez, AA muhabirine, yaşanan depremlere çokça üzüldüğünü söyledi.

Zelzele felaketinin arkası sıra bölgedeki akranlarının oyuncaksız kaldığını düşündüğünden bölgeye oyuncak göndermeye değişmeyen verdiğini tamlayan Demirez, “Onların düzenli ayakyolu geçirmeleri ve oyuncakları olmadığı için böyle aynı yardımda çıkmak istedim.” dedi.

Demirez’in oyuncaklarla alay malay gönderdiği notta, “Sevgili arkadaşım, seni tanımıyorum ama çok tatlı olduğuna eminim. Bu oyuncakları seninle paylaşarak güzel geçenek geçirmene dayanaklık etmek istedim. İnşallah beğenirsin. Seni çokça seviyorum. Notumu okuman dileğiyle.” ifadeleri bulunuyor.

İHH personeli Dilek Yakupoğlu birlikte kentte evire çevire bir müzaheret seferberliği sergilendiğini dile getirerek, “Hazal gibi lezzetli çocuklarımız kendi oyuncaklarını getiriyor. Haddinden Fazla fena hâlde notlar yazıyorlar. Bize dahi ihtisas kırcı anlar yaşatıyorlar. Onlara çokça teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Share: