Kayseri’de evlerinde ölmüş mevcut yaşlı çiftin cenazeleri Sivas’ta toprağa verildi

Kayseri’de yatalak eşiyle evlerinde ölmüş mevcut buğulanmış çiftin cenazeleri memleketleri Sivas’ın Şarkışla ilçesinde defnedildi.

Abdulmuttalip Futbolcu (87) ile karısı Emine Topçu’nun (73) cenazeleri, Kayseri’deki ölü açımı işlemlerinin peşi sıra Şarkışla ilçesine getirildi.

Muhsin Yazıcıoğlu Cami ve Külliyesi’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının arkası sıra buğulanmış çiftin cenazeleri Sebep Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze törenine Topçu çiftinin yakınları, Şarkışla Kaymakam Vekili ve Gemerek Kaymakamı Muhammed Taha Büyükserin, Şarkışla Şehremini Ahmet Toygar Oğuz ve vatandaşlar katıldı.

Dün Kayseri’nin Suret Melikgazi ilçesi Bahçelievler Mahallesi 9. Cadde’de üç katlı bağımsız evde kıvrak yatalak marazlı Abdulmuttalip Topçu ile karısı Emine Futbolcu’dan marifet alamayan yakınları asayiş güçlerine selen vermiş, eve revan polis güçleri ve esenlik ekipleri, çiftin öldüğünü belirlemişti.

Abdulmuttalip Futbolcu’nun kalp aksesi geçirerek, Emine Topçu’nun ise balta ile öldürüldüğünü değerlendiren polis ekipleri, olay sırasında evde kâin buğulanmış adamın kardeşi A.T’yi (76) cinayet şüphesiyle gözaltına almıştı.

A.T, irsal edildiği adliyede hakimlikçe tutuklanmıştı.

Share: