Kayseri’de Soğanlı Vadisi ve Kapuzbaşı Şelalesi yollarında say başlatıldı

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi gelişim birliğinde turizm değeri Soğanlı Vadisi ve Kapuzbaşı Şelalesi’ne ulaşımı sağlayıcı yollarda emek başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yunak gelgel palavra turlarıyla elan dahi hareketlenen koskocaman turizm destinasyonlarından Soğanlı Vadisi’nde 7 metre genişliğinde 2,4 kilometrelik yolda asfaltlama tamamlandı.

Toplam 3 milyon 992 bin 449 liraya dünyalık olan Yeşilhisar-Soğanlı arasındaki yolda, 4 bin 200 ton asfalt kullanıldı.

Kapuzbaşı Şelalesi uğrunda üstelik icraat sürüyor.

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, domestik ve yabancı turistleri, Kayseri’yi keşfetmeye çağırma etti.

Zenginlikler şehri Kayseri’nin değerlerini gözetmeye çalıştıklarını belirten Büyükkılıç, “Yerine göre aktarılma yüzüne çıkarıyoruz, namına bakarak tanıtıyoruz, geliştiriyoruz, paylaşıyoruz. Özellikle Firez ve Turizm Bakanlığı ile valiliğimiz görünmek için tamlık çekicilik ve kuruluşlarımızla el ele, hükümetimizin bize sağladığı imkanlar dahilinde düzenlediğimiz derinti ve gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla dört bir tarafı turizm değeri olan Kayseri’yi dünyaya tanıtacağız. Bunda da kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, desteklerini esirgemeyen Ilbay Gökmen Çiçek ile emeği güzeşte herkese teşekkürname etti.

Share: