Kayseri’den gücük gücük

Melikgazi Belediyesi, İldem Kusma-Kop bölgesinde 3 kilometrelik yolu yeniliyor.

Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, yazılmış açıklamasında, asfalt onarım ve yıpranmamış açılan yollara asfalt serme çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Rahat ve konforlu ulaşım için birçok mahalle ve sokakta çalışmaların sürdüğünü tamlayan Palancıoğlu, şunları kaydetti:

“Melikgazi’de yerleşme bölgelerinin ve bağlantı yollarının asfalt çalışmaları ve yayla yollarının şişman aynı kısmı tamamlandı. Mütezayit kısımlarında bile çalışmalarımız gösterişli şekilde bitmeme ediyor. Bu kapsamda İldem Kay-Kop bölgesinde 3 kilometrelik alanda sıcak asfalt çalışmasına başladık. Geçici yolu eskiyen yerlerde ise eskimemiş kaldırım ve orta kaldırım çalışmaları yapılıyor. aralıksız çalışarak ilçemize bakım fail himmet arkadaşlarımıza haddinden fazla teşekkür ederim. Vatandaşlarımızdan, muhtarlarımızdan mevrut asfalt talepleri takkadak ilişkin birimlerimize ulaşıyor, programa alınıyor.”

Büyükkılıç’a erişim üzerine tike yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç’a, yapılan ve yapılacak yatırımlarla ilişkin ulaşım birimlerinden tike yapıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayseri Lisesi Milli Uğraş Müzesi Derinti Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Başkan Büyükkılıç’ın yanında, Genel Yazman Yardımcısı Bayar Özsoy, Ulaşım Planlama ve Raylı Sitemler Dairesi Başkanı Sedat Erdoğan, Ulaşım SERPMEK Umumi Müdürü Mehmet Canbulut ve muvasala birimi ekipleri katıldı.

Toplantıda Büyükkılıç’a mufassal ayrımsız lokma yapılırken, site genelinde muvasala alanında yapılan hizmetler, yıpranmamış yapılacak icraat ve alternatif yollarla ilgilendiren konular dahi masaya yatırıldı.

Muvasala üstüne temas alanda deneyimli ve birikimli ekibi ile muttasıl demeden çalışmalara bitmeme edeceklerini vurgulayan Büyükkılıç, “Ulaşım birimlerimiz ile ilişik yaptığımız toplantıları aralıksız sürdürüyoruz. Kayserimizin muvasala ile ilgili konforunu tasarruf etmek, dudak düzenlemelerini gözden geçirmek, eskimemiş çalışmalara dayanaklık etmek hazırlamak, alternatif yollar gidermek için mütemadi demeden çalışmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: