Kılıçdaroğlu ve Akşener, Buzağıları Besledi

Selen: MAHİR BAĞIŞ – Müşteri: AZİZ METİN TURAN

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi yoluyla düzenlenen ‘Rustik Kalkınmada Hükûmet Merkezi Modeli Buluşması’na katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, Şehremaneti marifetiyle köy işletmelerinde üretilen suni tohumlama sonrası doğan buzağıları süt ile beslediler.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Vahim zaman Ankara’da ‘Kırsal Kalkınmada Payitaht Modeli Buluşması’ düzenledi. Toplantıya, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener birlikte katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, toplantı öncesi Ankaralı seğmenlerin sergilediği lokal gösteriyi izledi.

Aheste, toplantının başında yaptığı serbest bire bir sunumla ‘Rustik Kalkınmada Payitaht Modeli’nin ayrıntılarını açıkladı. Ağır Sıklet, “Ankara’nın yapılaşması, toplam arazisinin yüzde 3’üne sıkıştırılmış durumda. Bu kentin yüzdelik 97’si halen gereksiz. Bu yersiz arazilerin yüzde 50’si tarıma makul. İşte hakeza bir ortamda, Entegre Kırsal Kalkınma Modeli’ni hayata geçirdik. Bugün geldiğimiz noktada, Türkiye’nin yerli bazda sunma kapsamlı kırsal desteklerini sağlamanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Buluşması öncesi CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, şehremaneti desteğiyle ve eğreti tohumlama aracılığıyla yetiştirilen buzağılara süt içirdi, buzağılar karşı hikmet aldı.

Kılıçdaroğlu, Akşener, Dokunaklı, CHP ve İYİ Partili milletvekilleri, yer başkanları, fırka yöneticileri ve Ankaralı çiftçilerle alay malay hatırat fotoğrafı çekildiler. Kılıçdaroğlu ve Akşener toplantı salonundan birlikte ayrıldılar. Salon çıkışında çiftçilerin ağırbaşlı ilgisi ile karşılaşan liderler hatırat fotoğrafı çektirip, güdük sohbetler yaptılar.

Bir çiftçinin, “Köylünün çokça dertleri var” demesi konusunda Kılıçdaroğlu, “Dertler var biliyoruz. Elazığ’da, Erzurum’da, İzmir’bile anca, tümünü çözeceğiz. Biraz sabır, bir iki kaldı diyor Sayın Umumi Başkanım (Meral Akşener)” yanıtını verdi.

Son seçimlerde AKP’ye fikir verdiğini tamlayan benzeri çiftçi üstelik Kılıçdaroğlu ile gelişigüzel fotoğraf çektirdi.Share: