Kilis’te “Sosyo-Kültürel Çatı ve Sülale” söyleşisi

Kilis’te Sosyo-Kültürel Çatı ve Karı başlıklı musahabe gerçekleştirildi.

7 Çatlak Üniversitesi Kilis Tarihi ve Kültürü Aplikasyon ve Araştırma Merkezi’nde, Çevirici ve Edebiyat Topluluğu vasıtasıyla KİTAM Kent Kültürü Söyleşileri çerçevesinde planlı “Kilis’te Sosyo-Kültürel Bina ve Ocak” antetli konuşma, KİTAM Müdürü Öğr. Gör. Mualla Genç’in yönlendiriciliği ve Kilis Site Konseyi Başkanı Av.Hayri Yaşamış Fazlıağaoğlu’nun sunumları ile gerçekleştirildi. Söyleşiye Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis Cumhuriyet Altını Başsavcısı Selçuk Temiz, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun de katıldı.

Konuşmasına dinleyicileri selamlayarak başlayan Fazlıağaoğlu, Kilis’in sosyo-kültürel geçmişini kişi aile geleneğinden ve şahsi yolculuğundan örnekler sunarak sosyal yaşamdan siyasete, ticari hayattan kültürel hayata uzanan degaje tıpkı geri plan içerisinde sundu.

Kilis’in hesaplı, içtimai, kültürel ve akademik ve gastronomik açıdan gelişimine katkılar sunan ve kent kültürünün yerleşmesi yolunda geçmişten bugüne say veren kişi ve kurumları de anan Fazlıağaoğlu, Kilis dışında hareketli Kilislilerin şehirle bağlarını bitmeme ettirecek çalışmalar yapılmasının önemine dahi değindi.

Soru ve cevaplarla varlıklı tıpkı muhteva kazanan konuşma, Rektör Karacoşkun’un Fazlıağaoğlu’na teşekkürname belgesi takdim etmesiyle sona erdi. – KİLİS

Share: