Kiralık karı fiyatlarını faziletkâr bulan mektepli karavanda yaşıyor

Kiralık aile fiyatlarını efdal bulan öğrenci karavanda yaşıyor

SAMSUN – Samsun’da benzeri darülfünun öğrencisi, ev kiralarını çok bulunca memleketinden getirdiği karavanda yaşamaya başladı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzelce Sanatlar Fakültesi Sınai Yayın Dizayn Bölümü’nde okuyan 23 yaşındaki Sonkan Barutçu, istediği fiyata kiralık familya bulamayınca için ayrımsız çözüm geliştirdi. Barutçu, memleketi Trabzon’dan getirdiği karavan ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Karavan Parkı’nda kalmaya başladı. Karavan Park’a ayda her şey karışma 750 mira veren Barutçu, hayatından memnun.

“1 artı 0 aile ile bire bir imkanlarda olduğunu söyleyebilirim”

Üniversitedeki ilk senesinde eve çıktığında 450 lira olan kirasının pandemi sürecinden sonra 2 bin lira ve 3 bin teklik arasında ayrımsız değer aralığında olduğu için tıpkısı çözüm yolu arayışına girdiğini belirten Sonkan Barutçu, “Bu müddet zarfında karavanda yaşamla ilişik araştırmalar yapmaya başladım. Sonuçta eve verecek olduğum bire bir bütçe vardı. Maaş 3 bin liradan yılda 36 bin liralık eve ayırmam müstelzim bir mal vardı. 4 yıllık terbiye hayatımda evde kalsam bu dünyalık 120 bin kesir tıpkı servet yapıyordu. Bu bana mantık gelmedi. Ben bile makul aynı fiyatta karavan alıp karavanda yaşamaya değişmeyen verdim” dedi.

Maaş 750 liralık ödüyor

Karavan alanına ayda 750 lira ödediğini belirten Barutçu, “Şu zamanda gayet akıllıca tıpkısı kıymet olduğunu düşünüyorum. Karavanda yaşamanın cura zorlukları var ama stüdyo ocak ile bire bir imkanlarda olduğunu söyleyebilirim. Karavanın zorluklarından birisi zarfında cağ olmaması. Bu ihtiyacı karavan alanında duş alınacak yerlerden karşılıyoruz. Kışın biraz pres oluyor. Bu konu haricinde güçlü aynı güçlük yaşamadım. Elhak bulunduğumuz alanda asayiş tedbirleri var. Şuanda benzeri eve geçmek genişlik bir iki aylık 3 bin liradan başlıyor. Onun eşyası, faturası derken henüz masraflı tıpkı ayla geliyor. Karavanda fatura derdin namevcut. Maaş benzeri sevap var. Herhangi Bir öz buna karışma” diyerek konuştu.

Karavanı aynı açkı yardımıyla Trabzon’dan getirdiğini rapor eden Barutçu, “Buraya yerleştirdikten sonradan aynı daha debi ettirme ihtiyacı duymadım. Hakeza ayrımsız imkanı olan öğrencilere bile başvuru ederim. Eve çıkanlar ilk zamanlarda depozito, emlakçı ücreti derken siftinlik tıpkısı para ödüyor. Ego onların 1 ayda verdiği parayla 1 sene burada konaklanabiliyorum” şeklinde konuştu.

Share: