Kırıkkaleli imam ve sarıklı kızları umre üzere biriktirdikleri 84 bin lirayı depremzedelere bağışladı

Kırıkkale’bile aynı imam, hoca olan 2 kızıyla umreye başvurmak amacıyla biriktirdikleri 84 bin lirayı depremzedelere yapmak üzere Türkiye Kült Vakfı Kırıkkale Şubesi görevlilerine doğrulama etti.

Merkeze ilişkin Yukarı Mahmutlar köyü imamı Ahmet Taş’ın kızları, ailece umreye gezmek için 2 yıldır maaşlarından artırdıkları parayı babalarına yolladı.

Taş ve çocukları, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin arkası sıra umreye gitmeme kararı alarak, biriktirdikleri parayı depremzedelere ulaştırılması için Türkiye Kült Vakfı Kırıkkale Şubesi görevlilerine verdi.

Ahmet Taş, gazetecilere yaptığı açıklamada, “84 bin liramız birikti. Bu sırada hareket olunca ‘paraya buraya göndersek dolgunca olur’ dedik. Gene üstelik evvel geçmiş verip katetmek konusunda bikarar kaldık. Sonradan 11 yaşındaki oğlum rüyasında benim hareket bölgesine gittiğimi ve oradan 3 çocukla döndüğümü görmüş. Oğlum da bunu anlatınca daha çok düşünecek bir öz bulunmayan dedik.” ifadelerini kullandı.

“Bu dönemde sunma kolayı servet atfetmek.” diyen Taş, şunları söyledi:

“Enkazdan sâdır yaralıları ve koşturan insanları görünce bize yer kolayını yapmışız gibi geliyor. Çocuklarımın biriktirdiği 84 bin lirayı, Türkiye Din Vakfı Kırıkkale Şubesi’ne doğrulama ettik.”

Ahmet Taş’ın Erzurum’da sarıklı olan kızı Rabia Taş birlikte yarıyıl tatili nedeniyle ailesinin beraberinde bulunduğunu söyledi.

Umreye başvurmak amacıyla 2 yıldır ailesine bindi olmaya çalıştıklarını anlatan Taş, “Esasta güzeşte yıl gitme girişiminde bulunduk ancak baht olmadı. Umreye gitmeyi sıradan çok istiyorduk fakat bizimki istekti, yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşların gönül ihtiyaçları var diyerek düşündük. O nedenle oraya çalmak istedik. Bizim elimizden gelen buydu. Malımızla değil, oraya gidip bedenimizle bir şeyler yapabilseydik… Tanrı onlara arkalama etsin.” diyerek konuştu.

Share: