Kırklareli’nden güdük kısa

Kırklareli’nde maraba ve besici brifing toplantıları sürüyor.

Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğünce Üsküp Belediyesi Firez Evi’nde gerçekleştirilen toplantıda, tarım ve hayvancılık alanındaki proje ve armağan desteklemeler anlatıldı.

İl Müdürü Mehmet Aksoy, konuşmasında, çiftçi ve besicilerin besin zincirinde eke aynı halka olduğunu belirtti.

Kentte ekincilik ve hayvancılığı imar etmek için çalıştıklarını ifade fail Aksoy, bu alanda seçme yıl şişman bir ivme yakalandığını kaydetti.

Bakanlığında teberru destekleri ve muhtelif projeler ile üreticileri heveslendirme ettiğini aktaran Aksoy, işlenmeyen bir tane aynı tarım arazisi kalmayana büyüklüğünde brifing toplantılarına bitmeme edeceklerini söyledi.

Toplantıya, Üsküp Şehremini Hüseyin Kasap ile Kırklareli Ekincilik ve Orman Müdürlüğü şube müdürleri, ekinci ve besiciler katıldı.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 3 köyde cümbüş kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, bakım ve tamir çalışmaları kapsamında şehir merkezine sadık Çağlayık köyü ile Lüleburgaz ilçesinin Ceylanköy ve Ataköy köyüne 12 Ilkgüz Pazartesi haset tıpkı süre enerji verilmeyecek.

Söz konusu kesintiler, Kaynak köyünde 09.00-18.00, Ceylanköy ve Ataköy köylerinde ise 09.00-17.00 saatlerinde uygulanacak.

Share: