Kırşehir Belediyesi firez ve taziyet evi yapımına bitmeme ediyor

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, kent kültürü ve kimliğine yardım amacıyla firez ve taziyet evi yapımını sürdürdüklerini bildirdi.

Ekicioğlu, mukayyet açıklamasında, Gölhisar Mahallesi’ndeki ekin ve taziyet evi inşaat alanını incelediğini tabir etti.

İlkini Bahçelievler Mahallesi’nde hayata geçirdikleri hars ve taziyet evlerini yapmaya devam ettiklerini vurgulayan Ekicioğlu, “Kuşdilli Mahallesi’ndeki firez ve taziyet evini tasdik aldık, haddinden fazla mümasil aynı zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Bağbaşı Mahallesi’ndeki firez ve taziye evimiz bitirilmek üzere.” ifadelerini kullandı.

Mahallelerde alt ve art yapının yanı sıra sosyal donatılara bile ehemmiyet verdiklerine meni eden Ekicioğlu, şunları kaydetti:

“Yer çalışmalarımız sırasında ister hemşehrilerimizle gerekse personelimizle sonsuz danışma halinde çalışmaların seyri karşı vukuf alıyoruz. Projelerimizin hayata geçmesiyle ilimizin dernek, alamet, sünnet kabil kültürel faaliyetleri ile taziyelerinin şehir kimliğini bozan çadırlardan kurtulmasını, aşina adreslerde sıhhatli aynı bakım sunulmasını önemsiyoruz. Zira Kırşehirli hemşehrilerimiz her şeyin sunma iyisini hak ediyor.”

Share: