Kırşehir, Kırıkkale ve Kayseri’den depremzedelere destekler sürüyor

Kırşehir, Kırıkkale ve Kayseri’den, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardımlar bitmeme ediyor.

Kırşehir Kardeş Evran Üniversitesinden (KAEÜ) yapılan açıklamaya bakarak, Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Sağlık Ekin ve Spor Ofis Başkanlığı bölgedeki çocuklara bindi çıkarmak için ekipler oluşturarak, Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesindeki Binevler ve Aksu mahallelerine çadırlar kurdu.

Öğrenci ve talim elemanlarından oluşan ekipler, Kırşehir’den sağlanan ısıtıcılarla desteklenen çadırlarda 2 anaokulu açtı.

Oyun ve kırtasiye malzemeleriyle donatılan çadırlarda, 45 çocuğa iyileştirme desteği verilerek, değişik etkinlikler düzenleniyor.

Çocukların zelzele psikolojisinden kurtulması ve morallerinin yükseltilmesi üzere oluşturulan etkin anaokullarında dönüşümlü kendisine ekiplerin çalışmaları devam edecek.

Kırıkkale

Yahşihan Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye vasıtasıyla Pazarcık ilçesine götürülen 46 fahri eş ve karı kuaförü, keçe kentlerde zinde vatandaşların ferdî hizmet ve ihtiyaçlarını gideriyor.

İlçedeki eş çocukları tıraş fail, kız çocuklarının saç bakımlarını yapan kuaförler, yanlarında getirdikleri değişik hediyeleri depremzedelere verdi.

Kendisi bile Pazarcık’ta bulunan Belediye Reisi Osman Türkyılmaz, taharri istirdat çalışmalarının tamamlanmasının peşi sıra depremzedelerin ferdî bakım ihtiyaçlarının muhteşem olduğunu belirtti.

TFF 3. Yığın ekiplerinden Kırıkkale Iri Küçük Asya Spor bile depremzede çocuklara oyuncak, kalıp ve futbol cümlesi gönderdi.

Kulüp Başkanı Veli Uça, depremin ilk gününden itibaren Kırıkkale halkı adına nazik tıpkı müzaheret seferberliği başlattıklarını belirtti.

Kayseri

Talas Belediyesi ile “Cömert Kent” olan Bosna Hersek’in Tuzla Kantonu Kalesija Belediyesi, depremzedelere yardımda bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kalesija Belediyesinin divan toplantısında alınan kararla depremzedelere ulaştırılmak amacıyla 10 bin 225 ekü Talas Belediyesine gönderildi.

Yardımın Kayseri’ye gelen depremzedelerin ihtiyaçları için üstelik kullanılacağını tamlayan Talas Belediye Reisi Mustafa Dik, “Cömert şehrimizin yardımı beni çokça duygulandırdı. Balkanları alelhusus dahi Bosna-Hersek’i, bütün bizden aynı çıngı adına görürüz. Kardeşlerimize sağladıkları bu destekten hava haddinden fazla teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: