Kırşehir Şehremini Ekicioğlu, Çanakkale’de Planlı İl Belediye Başkanları Toplantısı’na Katıldı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın sülale sahipliğinde düzenlenen İl Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Belediyeler arasındaki tesanüt ve hareket birliğini arttırmanın beraberinde deneyim paylaşımlarında gezmek amacı ile belli başlı aralıklar ile planlı İl Şehremaneti Başkanları Toplantısı, 30 Ilkgüz 2022 Cuma haset Şüheda Abidesi’nde düzenlenen Çelenk Arz töreni ile başladı.

Şüheda Abidesi’ndeki Atatürk Anıtı’na verilen çelengin arkası sıra ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile bitmeme fail törende konuşan Çanakkale Belediye Reisi Ülgür Gökhan, aralarında Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun dahi bulunduğu Uray Başkanlarını Çanakkale’üstelik ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, toplantının başarı ile geçmesini dilek etti.

Abidede düzenlenen törenin arkası sıra Şehremaneti Başkanları, Şehitler Abidesi’ni gezerek, şehitliklere karanfil bıraktılar. Şüheda Abidesi’nde planlı programın ardından Alçıtepe’da vatandaşlar ile kardeşçe eden Rüesa, arkası sıra 57. Kortej ve Conkbayırı Şehitlikleri’ni gezdi.

Belediye Başkanları, Tarihi Yarımada’daki programın peşi sıra CHP İl Başkanlığı’nı konuşma etti. CHP İl Başkanı Kavi Ümit Ural, CHP Minval İlçe Başkanı Süleyman Erte ile yer ve kaza yönetimlerinin bulunduğu ziyarette Şehremaneti Başkanları, edimsel konulara ilgili değerlendirmede bulundu.

İl Şehremaneti Başkanları Toplantısı programının geçmiş günü, Taihi Yaka Hanı, Çarşı Caddesi ve Güzel Çarşı gezileri ile sona erdi.

Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, toplantıya ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çanakkale İl Şehremaneti Başkanları Toplantımız önecesi (Bilecik) Bozüyük Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu mülakat ederek rey alış verişinde bulunduk.

Şehremaneti Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun sağgörü projelerinden birisi olan Boztram Raylı Dizge ile ait bilgiler alarak Kırşehir’de yapmayı planladığımız ve ayrıntılı vadede fosil odaklı araçları baypas bırakacak olan belli belirsiz raylı sistem projesiyle ilişik düşüncelerimizi paylaştık.

Ziyaretimizde Edirne’den Bekri Belediye Başkanımız Sayın Gökmen Altay ile bile buluşarak sohbet ika fırsatı bulduk.

Çanakkake’üstelik İl Uray Başkanları toplantımızı gerçekleştirerek, illerimizde yaptığımız çalışmalarla ilgilendiren düşünce alış verişinde bulunduk. Halkımız için bakir projeler üretmeye bitmeme edeceğiz.

2017 yılında Çanakkale’üstelik gerçekleşen Doğruluk Kurultayı’nın kente ayrımsız armağanı olan ve üzerinde kişioğlu plakaları bulunan Hak Heykeli’ni; Tolerans Parkı’nı, Hayrettin Karaca Hoş Kokulu ve Tıbbi Parkı ile Hürriyet Parkı’nı mülakat ettik. Truva Atı heykeli uğrunda birlikte ajanda fotoğrafımızı çektirdik.

Misafirperverlikleri üzere Çanakkale Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökan’a tüm Kırşehirli hemşehrilerimiz namına teşekkürname ediyorum.”

Share: