Kırşehir Şehremini Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan kaza ve misafir yer stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Ilkgüz 2022 Perşembe günü CHP Kırşehir milletvekili Pek İlhan, CHP İl Başkanı Yağmur Zihayat ve İYİ Parti İl Başkanı Faydalı Göçen ile alay malay kaymakamlık stantlarını ve konuk illerin stantlarını mülakat ederek Ahilik Haftasını kutladı, kuruntu alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ahilik felsefesinin, gelişigüzel olma ve el birliği anlayışının ilimizden parçalanmamış ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını bütün alay malay yer bereketli şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu teşkilat Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın birçok yerinde örgütlenen bugünkü gündeş anlamıyla sendikaların dahi anne ve evrensel prensiplerini oluşturmaktadır.

Ahilik felsefesinin Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihî ve kültürel yerine hangi kadar majör ayrımsız yer olduğunun altını bir öğün elan bastırık çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Ahilik Felsefesini ve zımnında birlikte Kırşehir’imizi hem daraç zarfında hem birlikte mikro dışında tanıtma noktasında şişman vesile yakalamış durumdayız.

Ahilik haftası kapsamında gerek ilimizden gerekse de Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Aydın, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir gibi illerden gelerek Cömertlik haftası kapsamında dayanışma sergileyen herkese teşekkür ediyorum.”

Share: