Kırşehir Şehremini Ekicioğlu, Cumhuriyet Altını Bayramı Kutlamalarına Katıldı

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. kuruluş yıl dönümü nedeniyle kentte planlı kutlamalara katıldı. Başkan Ekicioğlu, ” Çocuklarımıza, ülkemize iyice yarınlar tasarruf etmek hepimizin boynunun borcudur. Yaşa Cumhuriyet, yaşa laiklik, yaşa demokrasi, yaşa türe, hukuk ve doğruluk” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları kapsamında 28 Ilk Teşrin 2022 Cuma Namazı günü saat 13.15’te Kale’den 3 fasıl tümden atışı yapıldı. Ilbay H. Mete Buhara ile Şehremini Selahattin Ekicioğlu’nun Cacabey Meydanı’nda mevcut Atatürk Anıtı’na çelenk sunmalarıyla birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

29 Ekim Cumartesi günü saat 09.30-09.50 arasında Valilik makamında gerçekleştirilen tebrikat töreni ile başlayan Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları, Cacabey Meydanı’nda bitmeme etti. Şehremini Selahattin Ekicioğlu, Cacabey Meydanı’ndaki törene, CHP Kırşehir saylav Mukavim İlhan ile birlikte katıldı.

Cumhuriyet’in 99. sene dönümü kutlamaları kapsamında Kırşehir Şehremaneti Başkanlığı Mehterler Bölüğü marifetiyle marşlar çalındı; öğrenciler yoluyla Cumhuriyet Bayramı ile ilişik şiirler okundu.

Belediye Başkanı Ekicioğlu’nun, Ilbay H. Mete Buhara ile birlikte merasim kıtasını selamlayarak halkın bayramını kutlamasının peşi sıra ahali oyunları gösterisi, gösterici, türkü, kitabet, turnuvalar ve Cumhuriyet Altını Koşusu’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kutlamalar, Merasim Geçişi ile tamamlandı.

Başkan Ekicioğlu, elan sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı yoluyla Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirilen programa katıldı.

Burada mütekellim Belediye Reisi Ekicioğlu, şunları söyledi:

“Zaman Cumhuriyetimizin 99. Yılını kutluyoruz. Bugünlere bittabi gelindiğimizi düşündüğümüzde, çokça yoğun bedeller ödeyerek geldiğimizi ifham etmek isterim. Halen dahi bedel ödemeye devam ediyoruz. Cumhuriyeti muhafaza etmek ve destek olmak canevi lüzumlu. Cumhuriyeti önümüzdeki yüz yıllara içki içmek cesaret icap. ve Cumhuriyet Halk Partililerde bile bu atılganlık var; bu canevi var. Cumhuriyetimizin 100. Yılını üstelik hep birlikte CHP iktidarında kutlayacağız.

Ülkemizin geldiği noktada Cumhuriyetin kazanımlarını gidermek üzere uğraş eden maalesef makul bir antant var. Bu kesimde da mücadelenin sunma ön saflarında saha alanlar ise Cumhuriyet Altını Halk Partililerdir; laikler, demokratlar ve devrimcilerdir.

Biz üstelik bu savaşım geleneğini sürdüreceğiz ve bire bir denk ödenecekse biz bu bedeli ödeyeceğiz. Çocuklarımıza, ülkemize iyice yarınlar tezyit etmek hepimizin boynunun borcudur.

Yaşa Cumhuriyet, yaşa laiklik, yaşasın demokratlık, yaşa adalet, hususiyet ve doğruluk.”

Share: