Kırşehir’de Ahilik Haftası kutlamalarında umum konseri verildi

Kırşehir’de, 35. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında el konseri düzenlendi.

Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirilen konserin önceki bölümünde evcil sanatçılar Yaşar Apaydın ve Yunus Deveci İç Rum Bölgesi ve Kırşehir yöresine ilişkin türküleri seslendirdi.

Daha sonradan sahne alan artist Nazlı Sahipsiz, Neşet Ertaş’ın “Tortu Çayır”, “Iştiyak Dağı”, “Yalpak İmiş Meğerse”, “Zahidem”, “Biber Dolması Dünya” üzere müstehap eserlerinin yanı sıra Muharrem Ertaş, Hacı Taşan ve Çekiç Ali’ye ait türküleri okudu.

Bağlama çalarak kişi eserlerini üstelik seslendiren Fakir’e meydanı dolduran kent sakinleri ve 81 ilden kutlamalar üzere gelen gençler alkışlarıyla zevcelik etti.

Konserinin sonunda sanatçı Garip’e bağış takdim eden Kırşehir Ticaret İl Müdürü Mahmut Seçenek, yaptığı konuşmada, yarın 35. Ahilik Haftası kutlamalarında final etkinliklerinin düzenleneceğini söyledi.

Cacabey Meydanı’nda ayrımlı etkinliklerin gerçekleştirileceğini vurgulayan Seçenek, “Cumartesi haset de tıpkısı bu akşamki coşku gibi herkesi meydana bekliyoruz. Jandarmamızın topluluk ve mehter konserleriyle helikopter gösterileri olacak.” dedi.Share: