Kırşehir’de ayrımsız kişinin öldüğü silahlı kavganın sanıklarının yargılanmasına bitmeme edildi

Kırşehir’in Kaman ilçesinde husumetli aileler arasında çıkan ve bire bir kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgaya ilişik 2’si mevkuf 10 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Kırşehir Kilolu Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, haklarında “eş öldürmek” suçlamasıyla dava açılan mevkuf sanıklar A.K. ve N.K. ile “cerh, amme görevlisine fariza yaptırmamak için temerrüt ve taşlama” suçlarından yargılanan tutuksuz sanıklar Y.M, H.G, B.G, G.A, F.M, M.M, E.K. ve B.K. katıldı.

Duruşma öncesinde tutuklanmadan sanıklar ve iki tarafın yakınları arasında adliye içinde çatışma yaşandı. Acar bilek ekipleri, düzenlilik tedbiri alarak tarafları sakinleştirdi.

Tutuklu sanıklardan N.K, duruşmada, İkizler köyünde 10 Açıklık 2021’de efsanevi otlatma dolayısıyla alın taraftan kişilerle aralarında çarpışma çıktığını ve Haydar Gündoğdu’nun hayatını kaybetmesi nedeniyle adavet oluştuğunu söyledi.

Olaydan tıpkı müddet bilahare Gündoğdu’nun yakınlarının geceleyin saatlerinde arabayla evlerinin önüne geldiğini belirten N.K, kalay ve taşlama edip silahla dokunaklı ettiklerini doğacak sürdü.

Kendilerinin da bedel vermesi üzerine cebin taraftan Caner Gündoğdu’nun yaralandığını ve hastanede hayatını kaybettiğini anlatan N.K, “Çobanlık yapıyorum. Kardeşim dışarda koyunların yemlenmesi üzere bekliyordu, ben de telefonla görüşüyordum. Alın canip sövme, hakaret ve silahla ızdırap ederek geldi. Şeb kimler olduğunu bilcümle seçemedim. Ego tüfekle, kardeşim bile tabanca ile ateş ettik.” dedi.

Sanıklardan Y.M. ise “Arabayla dayımın evine yatmaya gidiyorduk. Bize A.K ve N.K’nin bulunduğu evden ızdırap edilmeye başlandı. Evden tıpkısı hanım ‘hepsini öldürün’ diye bağırıyordu. Bu sırada Caner Gündoğdu yaralandı. Onu arabaya alıp hastaneye gönderdik.” diyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, olayın olduğu çevrim köyde fariza işleyen iki uyanık görevlisini üstelik sızlanan sıfatıyla dinledi.

Güllabi görevlileri, daha eski olaydan ekolojik ortam köyde güvenlik dolayısıyla bulunduklarını, evin dışında olan grubun görevlerini yapmalarına engel olmaya çalıştığını aktardı.

Bazı tanıkları dahi dinleyen mahkeme heyeti, sanıkların mevcut hallerinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı 29 Eylül’e erteledi.

Olay

Kaman ilçesine sınırlı İkizler köyünde 10 Mesafe 2021 tarihinde efsanevi otlatması meselesi zımnında çıkan silahlı kavgada Haydar Gündoğdu yaşamını yitirmiş, münasebetsiz F.K. kurnaz yoluyla yakalanmıştı.

Meydana gelen antagonizm dolayısıyla 22 bölüm bilahare iki sülale arasında çıkan ikinci silahlı kavgada ise Caner Gündoğu hayatını kaybetmiş, bitirmiş marifetiyle yakalanan A.K. ve N.K. tutuklanmıştı.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki olayla ilişik ayrı davalar açılmıştı.

Share: