Kırşehir’de işten çıkarılan özürlü memur, ayyarlık suçundan aklanma etti

Kırşehir Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünce, çürük özürlü sağlık raporuyla atandığı iddiasıyla büyüklük memurluğundan çıkarılan ve kamu hava ve kuruluşlarının zararına ayyarlık suçundan hakkında dava açılan Gökhan Özdemir beraat etti.

Kırşehir Pahal Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya Özdemir ile taraf avukatları katıldı.

Savunması alınan Özdemir, ululuk memuru olabilmek üzere yaptığı başvuruda Kırşehir, Kayseri ve Ankara Dışkapı Sebep Beyazıt Yetişek ve Araştırı Hastanelerinden bariyer durumuyla ilişkin aldığı 3 ayrı raporu Kırşehir Milli Yetişek Müdürlüğüne sunduğunu, müracaatı akseptans fail memurun Kayseri Terbiye ve Araştırı Hastanesinin raporunu alıp diğer ikisini namına anlayışsız verdiğini belirtti.

Üç raporun itirazlardan ekolojik ortam alındığını belirten Özdemir, “Incitici bir niyetim yoktu. Suçsuzum, takdir mahkemenin.” dedi.

Mahkeme heyeti, Gökhan Özdemir’in kamu çalım ve kuruluşlarının zararına ayyarlık suçundan beraatine değişmeyen verdi.

Gökhan Özdemir, EKPSS sınavında başarılı olduktan sonra Kırşehir Milli Terbiye Müdürlüğüne sunduğu raporla 2016 yılında işyar olarak atanmış, henüz sonradan yapılan araştırmada batıl sakat sağlık raporuyla atandığı tez edilerek Kırşehir Valiliğinin 3 Gücük Ay 2021 tarihli oluru ile celal memurluğu sona erdirilmiş, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştu.

Share: