Kocaeli bilim! Azmak Tabiat Parkı’nda sonbahar güzelliği mest etti

Bataklık Zevk Parkı’nda güz güzelliği mest etti

BOLU – Bolu’nun eke turizm merkezi Gölcük Gusto Parkı’nda sonbaharın gelişiyle birlikte uzanım cümbüşü yaşatan ağaçların açıktan görüntüsü mest etti

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden biri olan Azmak Gusto Parkı’nda sonbaharın gelişiyle alay malay renkli görüntüler oluştu. Yılın 4 mevsimi yerel ve yabancı binlerce turistin bağlam odağı haline gelen gusto parkında özellikle hafta sonları kayırıcı seli yaşanıyor.

Ankara ve İstanbul kabilinden iki ana şehir kent beyninde yer düz ve Bolu şehir merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta kayran kayran Azmak Beğeni Parkı, sonbaharda fotoğraf tutkunlarının de geçmiş adreslerinden birisi oluyor. Solgun ve yeşilin bütün tonlarının tıpkısı arada olduğu tabiat parkı ve posta güzergahında oluşan dekor fotoğraf tutkunları için nadir vesile sunuyor. Gölcük Gusto Parkı’nın insanı sarhoş fail güz manzarasının alarga görüntüsü üstelik kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

“Bağ Bozumu üzere eşsiz ayrımsız meydan”

Çanakkale’den dinlence amacıyla mevrut Ersin Ersoy, “Gölcük Zevk Parkı’na ilk defa geliyorum. Buradan de Abant’a geçeceğim. Çok güzel. Güz için kıymetli tıpkı yer. Temizliği dahi evire çevire. Türkiye’de bunun gibi domuzuna yerlerde bokluk bırakıyoruz. Lütfen bırakmasınlar” dedi.

“Bize çokça değişik geldi”

İzmir’den arkadaşlarıyla birlikte Taşmak Gusto Parkı’na gelen Belgin Akyavaş, “Bu fena hâlde doğayı kullanmak amacıyla geldik. Haddinden Fazla beğendik. Huy haddinden fazla iyicene. Biz Ege’dahi bu doğayı bilmiyoruz. Bizim bitki örtümüz böyle değil. Bize çokça değişik geldi. Yeşil, sarı, turuncu renklerin birbirine girmesi bizi büyüledi” diye niteleyerek konuştu.

Share: