Kocaeli’de yeryüzü ‘özel’ gidiş geliş heyecanı

Kocaeli’da sunu ‘özel’ gidiş geliş heyecanı

KOCAELİ – Kocaeli’üstelik güllabi ekipleri marifetiyle hususi bireylere yönelik uygulamalı gidiş geliş eğitimi verildi. Parkurda hünerlerini sergileyen özel fertler, hem trafik kurallarını öğrendi hem da ağır ezgi antlaşma geçirdi.

Kocaeli İl Açıkgöz Komutanlığı Trafik Ofis Müdürlüğü, 3 Mesafe Dünya Engelliler Haset dolayısıyla özel bireylere yönelik etkinlik düzenledi. “Trafik Hepimiz İçin” projesi çerçevesinde planlı etkinlikte, onlarca özel bireye gidiş geliş kuralları kılgısal yerine anlatıldı. Etkinliğin geçmiş aşamasında dersliklerde Açıkgöz Astsubay Uzman Çavuş Başkomutan Zan yoluyla teorik terbiye verildi. Etkinlikte, İl Güllabi Komutanı Vekili Uyanık Miralay Mehmet Serhan Aksoy ile İl Güllabi Komutanlığı Trafik Idarehane Müdürü Gedikli Mümessil Başçavuş Belgit Bedir de kayran aldı.

Unutulmaz anlar yaşadılar

Eğitimin içerisinde geçiş kuralları, ne devir durulması gerektiği, kazalardan korunmaya yönelik neler yapılması gerektiği kabil birçok antet ele makbuz. Ardından hususi öğrenciler açıkgöz köpekleri “Melal” ve “Dev” ile oynayıp, gidiş geliş yazıhane ekiplerinin motosikletleriyle cevelan attı. Akıbet olarak ise özel parkurda uygulamalı trafik eğitimine geçildi. Parkurda araçlara güzeşte özel efrat bir yandan levhalara ve gidiş geliş denetimcisinin uyarılarına uyarken tıpkısı yandan bile unutulmaz tıpkısı dönüş yaşadı. Etkinliğin sona ermesinin arkası sıra üstelik iştirak gösteren özel dallar, Kocaeli İl Uyanık Komutanı Vekili Açıkgöz Albay Mehmet Serhan Aksoy’un elinden aldıkları sertifikalarına kavuştu.

“Füru üzere bahtiyarlık donör oldu”

Füru üzere bu bilgilendirici programların daha sık yapılmasını istediklerini tamlayan hususi duygusal annesi Neriman Akbulut, “Çocuklarımız için bu hat programlar çok adamakıllı oluyor. Onlar amacıyla bugün hem bahtiyarlık verici oldu, hem enerjileri arttı. Çokça sunturlu bire bir etkinlikti, bunun devamını elbette ki isteriz” dedi.

“Kızımın hayaliydi”

Bu etkinliklerle çocukların mutlu olduğunu söyleyen Mısır Yasemini Subaşı, “Çok güzel aktiflik oldu. Benim kızımın hayaliydi. Polis Güçleri almak istiyor. Seçme seferinde, herhangi bir mevlit gününde bütün ‘Polis Güçleri olayım, cingöz olayım’ diye kıyafetlerini giyiyor. Çocuklarımız gerçekte hakeza eğitimlere alışıklar ama ilk kez jandarmayla tıpkı arada oldular. Komutanlarla tanıştılar. Arabaya bindiklerindeki cümbüş mükemmeldi. Ego birlikte onlarla bu arada heyecanlandım. Mutlu oluyorlar ve onlar mutlu oldukça bizler üstelik bahtiyar oluyoruz. Günleri kutlu olsun” diye konuştu.

“Hayalim polis güçleri girmek”

Hayalinin polis atılmak olduğunu ve gidiş geliş eğitiminden çokça bahtiyar olduğunu söyleyen hususi can Dinamit Oyuntu, “Elan ilk hakeza terbiye almamıştım. Çokça mutluyum. İlk yol buraya geldim. Benim hayalim vardı filhakika, polis güçleri gelmek istiyordum. Hakeza ayrımsız düz çokça fena hâlde oldu. Değme şey için teşekkürler” diyerek konuştu.

“Bize başlık açtılar”

Bugünü on paralık unutmayacağını belirten özel birey Mahmur Çiçeği Akbulut ise “Yetişek çokça güzeldi. Her şey için çokça teşekkürler. Ben er atılmak istiyorum. Ben birlikte on paralık kaçırmam, bütün Peş Sokaklar izlerim. Komutanlarımız de candır. Onları haddinden fazla seviyorum. Bize husus açtılar” şeklinde konuştu.

Share: