Komutan Aşgın’dan TTB Başkanı Fincancı’ya kaba tepki

Komutan Aşgın’dan TTB Başkanı Fincancı’ya kaba tepki

Çorum Belediye Reisi Dr. Halil İbrahim Aşgın;

“Tarihin sunu koca ordusuna atılmış iftira alçaklıktır”

“Tabipler Odası kapatılsın hesabına leblebici dükkanı açılsın, çokça daha güzel hizmet edeceğini düşünüyorum”

ÇORUM – Çorum Belediye Reisi Dr. Halil İbrahim Aşgın, Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancının, terör örgütü PKK’ya yakın ürün organında Türk Silahlı Kuvvetlerinin kimyevi zırh kullanmakla suçlama ettiği açıklamalarına reaksiyon göstererek, “Tabipler Odası kapatılsın yerine leblebici dükkanı açılsın. Tezyifkâr çok henüz fena hâlde hizmet edeceğini düşünüyorum” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Eti Üniversitesi ile Çorum Ocak Hekimleri Derneği işbirliğinde düzenlenen Eti Güneşi Ev Hekimliği Kongresine katılan doktorlarla Çorum Odası Deneyimsizlik Kampın’nda benzeri araya geldi. Burada tıpkısı müracaat fail Başkan Aşgın, TTB Başkanı Fincancı’nın açıklamalarını kaba bire bir dille eleştirdi.

“Türk Tabipler Birliği Başkanı’nın açıklamalarıyla ilgili konuşmazsam içime balkı olur” diyen Aşgın, ” Bu milletin değerleriyle büyüyen, sönümsüz bu milletin okullarında okuyan, bu milletin çiftçilerinin, yoksullarının vergileriyle hayatta biçim sonraları bire bir noktaya gelip sonraları yukarıdan göre insanları karınca üzere görüp yıldırı örgütlerinin peşine düşerek tarihin genişlik mefret ordusuna kimyevi silah kullanıyor iftirasını atmak haddinden fazla kıytırık ayrımsız şekilde alçaklıktır. Bunu kesin şekilde tabir ediyorum” dedi.

Bu açıklamaya Çorum Tabipler Odamız ve tabiplerin aksülamel gösterdiğini hatırlatan Aşgın, “Bu açıklamaları işleyen, bu toprakların değerlerine sadık beslendiği kaynaklara inanmış güvenmiş, ordusuna, milletine kani güvenmiş birilerinin hesabı içerisinde sıfır tüm tabiplerimize bile selam olsun diyorum. Onların hepsinin yolu entelektüel ve çıplak olsun. Onların birlikte olmaya devam edeceğiz. Bu asıl meşruhat yapılırsa ayrımsız önerimiz var bu kabil yezitlik mahmul meşruhat yapılmaya bitmeme ederse o basar kapanmalı yerine leblebici dükkanı açılmalı. Çorumlular namına önerimiz bu. Çekmece kapansın namına leblebici dükkanı açılsın. Âdeta haddinden fazla henüz adamakıllı bakım edeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Share: