Komutan Sadıkoğlu: “Esnafımızın, tüccarımızın ve sanayicimizin gür sesi olmaya bitmeme edeceğiz”

Malatya Tecim ve Uran Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnaf ziyaretinde, “Bizlere zoraki kamu sorunların çözümü amacıyla bina kuruluşumuz TOBB ve ilişik kurumlarla dirsek teması halindeyiz. Esnafımızın, tüccarımızın ve sanayicimizin bol sesi olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

MTSO Başkanı Oğuzhan Ağababa Sadıkoğlu, Malatya Göveri ve Semere Çözme Binasını ziyaret ederek, çözme esnafı ile bir araya geldi.

Sabahın erken saatinde, çözme binasının sunma hareketli olduğu dakikalarda gerçekleşen ziyarette çözme binasında kâin tüm komite firmalarını biricik yegâne gezen Sadıkoğlu, alımlı çalımlı işler diledi, yanan sobaların başında esnafla artağan artağan sohbet etti.

“Dönüş ağarmadan ekmeklerinin peşine düşüyorlar”

Hal esnafının Malatya’de zihayat herkesin daha dosdoğru ve tüvana nişane tüketmeleri amacıyla gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını tamlayan Sadıkoğlu, “Çözme binasında Odamız üyesi olan esnafımız de var, sıfır bile var. Fakat biz üyemiz olsun veya olmasın tamam esnafımızı geziyor, sorunlarını dinliyoruz. Malatya Göveri Yemiş Hali’nde ticaret işleyen çözme esnafımız periyot ağarmadan ekmeklerinin peşine düşüyorlar. Çözme esnafımız Malatya’birlikte kıpırdak herkesin henüz dosdoğru ve canlı eser tüketmeleri amacıyla gecelerini gündüzlerine katarak çalışıyorlar. Da son zamanlarda karlılık oranlarının çok düştüğünü bizlere ilettiler. Bu mücadelelerinden belde teşekkürname ediyorum. Hal esnafımızın hem yerelde hem de genelde ara sıra sorunları var. Bu sorunları bizlere ilettiler. Bizlerde bu sorunların çözümü üzere lüzum yapı kuruluşumuz TOBB ve ait kurumlarla görüşmelerimizi yapacağız. Esnafımızın, tüccarımızın ve sanayicimizin ferah sesi olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Nakız binası esnafı birlikte Sadıkoğlu’nun ziyaretinden kıran mutlu olduklarını belirttiler. Sadıkoğlu’nun MTSO Başkanlığına ilk seçildiği günden bu yana kendilerini ziyaret ettiklerini tamlayan çözme esnafı, bu yakın ilginin kendilerini mutlu ettiğini birlikte kaydettiler. – MALATYA

Share: