Konyaaltı Belediyespor’da EHF Avrupa Kupası 3. volta heyecanı

Kadınlar EHF Avrupa Kupası 3. turundaki geçmiş maçında erte Ukrayna temsilcisi HC Galychanka ile Antalya’bile karşılaşacak Konyaaltı Belediyespor’un antrenörü Birol Ünsal, nihai hedeflerinin Antalya’ya kupayı vermek olduğunu söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısında, çalıştırıcı Ünsal’ın yanı sıra kulüp yöneticisi Erkan Kemerden, bando kaptanları Monica Janeska Kıldan ve Yasemin Atmaca, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Avrupa kupalarında oynama hedefini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Ünsal, şu anda tamam kulvarlarda iddialarını devam ettirdiklerine dikkati çekerek, “Hepimiz bu turu geçmeyi haddinden fazla istiyoruz. Nihai hedefimiz Antalya’ya benzeri Avrupa kupası aktarmak. Çünkü Antalya tıpkısı acun şehri ve bunu adalet ediyor. Herhangi Bir soy tedbiri aldık. İnşallah seçme husus istediğimiz kabil peki ve turu sabık canip biz oluruz.” ifadelerini kullandı.

Kulüp yöneticisi Kemerden ise Ukrayna ekibi ile oynayacakları maçlara bilcümle Antalyalıları nida ederek, “Avrupa’de şehrimizi dubara fail tek topluluk olma özelliği haiz takımımızın yoluna bitmeme etmesi üzere lehtar desteği çok yetişkin. Ligde olduğu kabilinden Avrupa’dahi dahi zirveyi hedefleyen takımımızın, Antalya’ya yerinde tıpkısı serencam ahzetmek amacıyla ellerinden geleni yapacağına inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Konyaaltı Belediyespor Kulübü Eş El Topu Takımı kaptanlarından Monica Janeska Kıldan ile Mısır Yasemini Atmaca dahi rakipleriyle oynayacakları maçlarda bilcümle Antalya’yı yanlarında yutmak istediklerini kaydetti.

HC Galychanka ile Konyaaltı Belediyespor arasındaki önceki maç yarın saat 16.00’de Antalya Spor Salonu’nda yapılacak.

İki mızıka arasındaki rövanş mücadelesi ise 4 Meyan Pazar haset tekrar ayın salonda oynanacak.

Share: