Konya’dan kıtalararası dış satım

2005 yılında Konya’dahi kurulan Iğrıp Vuruş Otomotiv Maxiforge, Avrupa, Ortadoğu ve Yıldız Afrika’üstelik 20 ülkeye dış satım yapıyor.

Çelik dövmeden otomotiv rezerv parçaları, tır-treyler yedek parçaları, beşinci tekerlek tamirat takımları, king pimler imalatı, defans sanayi, demir yolu ve eroin endüstrisi alanlarında zindelik gösteren şeriklik, TurkishExporter’ın sunduğu geniş ihracat ağı ile gelişmeye devam ediyor. İhracatın Türkiye üzere önemine değinen Sıra Vurma Otomotiv Aut Ticaret Yöneticisi Cengiz Keleşoğlu, “Ülkemizin kalkınması ve domestik üretimin güçlenmesindeki en büyük etkenin ihracat olduğunu düşünüyorum. Biz dahi bu alanda her ahit elan de ileriye müracaat etmek, ihracat hacmimizi tezyit etmek amacıyla; münasebet araştırmaları yapıyor, murat pazardaki fuarlara ortaklık sağlıyor ve TurkishExporter’ı kullanıyoruz” dedi.

“E-ihracat misyon pazardaki müşteriye yayılmak üzere yüce”

İhracat potansiyeli bulunan ülkelere yankılanmak amacıyla e-ihracatın faydalarına değinen Keleşoğlu, “E-ihracat murat pazardaki müşteriye aksetmek amacıyla verileri basitçe elde edebileceğimiz bire bir yapıdır. Çağı yararlanmak amacıyla işin içine teknolojiyi çoğaltmak kayıt, tığ bu alanda TurkishExporter’ı kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sektörümüz üzere sunma büyük gizil Almanya”

Sektörün Avrupa’daki dış satım potansiyeline değinen Keleşoğlu, “Ürünlerimizi ihraç girmek için genişlik büyük potansiyeli Almanya’bile görüyoruz. Eser grubumuzun ana üreticisi bu ülkede ve sektörümüzün en iri toptancıları bu ülkede bulunuyor. Tığ dahi Avrupa standartlarında mahsulat üretiyor ve dış satım sağlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. – KONYA

Share: