Konyaspor ve Fenerbahçe taraftarları takımlarından umutlu

MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu’ndaki dayanaklık etmek problemi sebebi ile Eskişehir’üstelik oynanacak Konyaspor-Fenerbahçe maçı öncesi kentte iki takımın taraftarları bahir oluşturdu. Maçtan bir hayli erken gelen iki takımın taraftarları bile Eskişehir’i bol verimli gezme imkanı yakaladı.

Konyaspor, Spor Küfe Süper Lig’in 4. haftasında Eskişehir Yeni Stadyumu’nda Fenerbahçe ile yüz yüze gelecek. Bu akşam saat 19.15’te olan karşılaşma öncesinde Süper Lig’in iki işlek ekibi Eskişehir’e ulaştı. Takımlarını Eskişehir’de yalnız tutmak için yola çıkan Konyaspor ve Fenerbahçe taraftarları karşılaşma günü kente giriş yapmaya başladı. Çoğunluğu Erdemli Çabuk Trenle geldiği görülen Konyasporlu taraftarlar, ikinci kez Eskişehir’da bağırsak meydan maçı oynamanın heyecanını yaşarken, Eskişehirspor’un Süper Lig’den düşmesinin peşi sıra uzun müddet sonra Eskişehir’e gelen Fenerbahçeli taraftarlar de müsabaka öncesi kent turu attı. Neredeyse kül biletlerin satıldığı karşılaşmanın kıran kırana geçmesi bekleniyor.

“Çokça gol atacağımıza inanıyoruz”

Ankara’dan maç için çocuğuyla Eskişehir’e gelen Mustafa Güdükçam, skorda fark beklediğini belirterek, “Eskişehir’e elan önceki üstelik gelmiştik, onun için er gelip, gezdik, pik tedbir yaptık. Skorda fark bekliyoruz, çokça gol atacağımıza inanıyoruz. Ben Türkiye’den çok Avrupa’dan henüz umutluyum, inşallah Avrupa’dan yürek getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“İnşallah zaman iyi benzeri son alırız”

Karşılaşma amacıyla işinden cevaz alıp şehre eşiyle mevrut keyif personeli Cihat Akpınar, Eskişehir’i haddinden fazla sevdiğini belirtti. Eşiyle birlikte mübarek bereketli gezdiklerini belirten Akpınar, “Afiyet teknikeriyim, Eskişehir’e huzur ile formamızı giyip eşimle birlikte geldik. Eskişehir’i seviyoruz, inşallah onlar dahi bizi seviyordur. İnşallah bugün ongun benzeri sonuç alırız. Biz üç maçtır gol yemeyen bir takımız. Denk aynı maç bekliyorum amma gönlümüzden güzeşte Konya’nın kazanması” dedi.

“Mutlulukla Ankara’ya döneceğiz”

Ankara’dan maç için mevrut bire bir ayrıksı Fenerbahçeli Selçuk Topal ise maçla ait şu ifadelere düzlük verdi;

“Bugün sabahtan geldik, kahvaltı yapacağız. Gelgel çokça fena hâlde, atmosfer bereketli takımımız bile maçı kazanırsa mutlulukla Ankara’ya döneceğiz. Konyaspor iyice tıpkısı bando. Akıbet dönemlerde Anadolu takımları bol, işimiz edisyon.”

“Taraftarlar bizi ‘hoş geldiniz’ diye karşıladılar”

Konyasporlu Kere isimli yandaş ise Eskişehir’bile olmanın mutluluğuna değinirken, “Eskişehirsporlu taraftarlar bizi ‘hoş geldiniz’ diyerek karşıladılar. Zaten bizim geçmişten Eskişehirspor ile bire bir el birliği bağımız var. Burada play-off maçı oynadık. Cömert gibiyiz, onlarda Konya’ya geldiğinde onları üstelik tığ ağırlıyoruz. İnşallah kardeşliğimiz bitmeme ölçü” diye konuştu.

“Konyaspor’un zorlayacağını düşünmüyorum”

Fenerbahçe taraftarı olan ve Samsun’dan Eskişehir’e maç için gelen Hüseyin Uzunköse, Konyaspor’u zorlanmadan geçebileceklerini belirtti. Takımının bu yıl ongun gittiğini anlatım eden Uzunköse, “Serencam yıllara bakarak Fenerbahçe bu mevsim gani gidiyor. Ben tıpkısı Fenerbahçeli adına takımımın bu sezon haddinden fazla dolgunca başladığını düşünüyorum. Elhak Jesus’un bile takımı evire çevire yönetiyor, bildiğiniz amacıyla haddinden fazla gani tıpkı teknik adam. Sunturlu aynı başlangıç ile bu yıl şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Konyaspor deplasmanının çok zorlayacağını düşünmüyorum. Ego Samsun’de yaşıyorum ama karşılaşma amacıyla Eskişehir’e geldim” dedi.

“Sevdamızın ardı sıra düştük yollara”

Konyaspor taraftarı olan Yunus Şenol ise er saatte Eskişehir’e ulaştıklarını ifade ederek şöyle konuştu;

“Sevdamızın arkasından düştük yollara ve sabah ercecik geldik. Eskişehir iyicene dolgunca aynı şehir, Konyaspor’u birlikte canı yürekten severler.” – ESKİŞEHİR

Share: