Kritik argüman! Cumhur Reisi Erdoğan, kurmaylarıyla yaptığı toplantıda intihap startını vermiş

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da kurmaylarını çağırdığı sürpriz toplantının dip planıyla ilişkin dikkat çekici bilgiler ortaya atıldı. İddiaya bakarak Cumhur Reisi Erdoğan, toplantıyla alay malay intihap startını verdi. Seçme süreciyle ilişkin talimatlar da AK Partili yetkililere aktarıldı.

Türk siyaseti açısından haddinden fazla majör namına tanıdık 2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte partilerin çalışmaları üstelik çabukluk kazandı. Seçme startını evvel yerine veren parti ise SELIM Parti oldu.

SEÇİM HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cemaziyelevvel partisinin gâh genel başbuğ yardımcıları ile bakanlarını öğür genel merkezine çağırdı. Böylecene Reisicumhur Erdoğan başkanlığında yapılan evvel güruh ile YANLIŞSIZ Parti seçme hazırlıklarına yöntemince başladı.

YOL HARİTASI BELİRLENDİ

NTV’nin aktardığına göre, toplantıda seçim beyannamesi ve seçme manifestosunun içeriği üstünde çalışmalar yapılırken kez haritası belirlendi.

AK Parti’nin seçime ilgili atacağı adımlar ise, şöyle sıralandı:

Beyannamede vurgu 2053 ve 2071 vizyonları olacak. 20 almanak AKP iktidarında yapılanlara ilgi çekilerek, yeni vaatler sıralanacak. Ekonomiden aut politikaya, sağlıktan eğitime hangi alanda neler yapılacağı anlatılacakSeçim çalışmaları kapsamında da Genel Merkez’dahi tamlık birimler kendi alanlarına ilgili atılması gereken adımları tayin edecekTeşkilat Başkanlığı yapılacak miting programları ve teşkilatların düz çalışmalarına ilişkin izlence hazırlayacakSeçim İşleri Başkanlığı üstelik sandık müşahitleri ve görevlilerinin tespiti ve bunların eğitimi için hazırlıklarını yapacakTanıtım ve Iletişim Araçları Başkanlığı birlikte intihap sloganları, müzikler ve görsel içerikler konusunda düzentileme yapacakMeclis’te ne kanuni düzenlemelere öncelik verileceği üstelik değerlendirilen konular arasındaAK Öğür ve MHP’nin değişik hazırlayacağı seçme beyannamelerinin arkası sıra Halk İttifakı’nın eş seçme stratejisi da ortaya çıkacak.Share: