Kuaför depremzede, moral olması amacıyla gayrı depremzedelerin saç bakımını yapıyor

Kastamonu’üstelik ağırlanan depremzedeler arasında mevcut bir güzellik salonu, başka depremzedelerin saç bakımını yapıyor.

“Asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kastamonu’ya gelen depremzedelerin benzeri bölümü, Toyluk ve Spor Bakanlığı Kastamonu Yolkonak Deneyimsizlik Kampı’na yerleştirildi.

Depremzedeler beyninde vadi düzlük kadın kuaförü, kamptaki ayrıksı depremzedelere bire bir nebze üstelik olsa maneviyat yüklemek amacıyla ücretsiz olarak saç bakımını yapıyor.

Güzellik Salonu Goncagül Aydınlı, AA muhabirine, balaban bir hareket felaketi yaşadıklarını vurguladı.

Depremin peşi sıra evlerini kaybettiklerini belirten Aydınlı, Kastamonu’üstelik dinlenme kampı merkezine yerleştirildiklerini anlattı.

Ailesiyle Kahramanmaraş’tan geldiklerini dile getiren Aydınlı, “4 yıldır kuaförlük yapıyordum. Burada de tıpkısı yardımım dokunsun istedim. Kıytırık kardeşlerimizin, annelerimizin, ablalarımızın saçını yapıyorum. Saç yazmak bana ve onlara bol gelecek. Çok mutlu olacaklarını düşünüyorum. Onların mutlu olması, onlara gani gelmesi beni dahi mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.

Saç bakımı yaptıranlardan Medine Ziyalı ise depremin arkası sıra Kastamonu’ya geldiklerine işaret ederek, “Arkadaşımız orada kuaförlük yapıyormuş. Burada da saçlarımızı yapabileceğini söyledi. Ona çokça teşekkürname ederiz. Kendimizi böyle elan ferah hissediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Deniz Yenigül üstelik saçını yaptırmanın namına gani geldiğini belirterek, “Saçlarımızı yaptı, namına çokça teşekkür ederim.” dedi.

Share: