Kübalı etibba, depremzedelerin evlerine giderek sayrı görüyor

Küba’dan deprem felaketi sonrasında Türkiye’ye gelen afiyet profesyonelleri, Elbistan’da sakır sakır depremzedelerin tedavisini yaparken bir zamanda çevredeki yerleşim alanlarında ve köylerde züğürt ziyareti de yapıyor.

Kübalı afiyet ekibi, depremlerin merkezi Kahramanmaraş’ta 13 büyük cerrahi müdahale karışma Elbistan’daki depremzedelerin tedavilerine devam ediyor. Grup, kendilerine gelemeyecek durumda olan köylerdeki ve uzak yerleşme yerlerindeki hastaları evlerinde görüşme ederek tedavi ediyor.

‘KÜBA SİZLERE HAYRAN’Küba Azamet Başkanı Miguel Diaz-Canel Bermudez, Pazatesi günü Kübalı doktorların Türkiye’deki çalışmalarıyla ait “Sevgili doktorlarımızı kucaklıyoruz. Sizlerle iri kurum duyuyor ve kardeş Türkiye’birlikte yapmakta olduklarınızı buradan izleme etmeyi sürdürüyoruz. Küba sizlere hayran ve sizleri seviyor” mesajını paylaştı. Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodríguez Parrilla ise mesajında “Henry Reeve Tugayı mensuplarımızın Türkiye’deki mevcudiyeti, Küba halkının dayanışma duygusunun, bu pres simultane kardeş Türk halkının birlikte olduğunun ve ona alın sempatisinin bire bir ifadesidir” ifadelerini kullandı.

Share: