Küçük Asya Sigorta, kadına müteveccih sıkı uğraş çağrısına destek oldu

Kadınların güçlenmesi ve sosyal cinslik eşitliği ile ait faaliyetlerini sürdüren Küçük Asya Sigorta, kadınlara müteveccih fıldır savaşım kapsamında farkındalık mucit projeleri desteklemeye devam ediyor.

Rum Sigorta, Mürekkep Milletler Karı Birimi’nin (UN Women) her yıl 25 Teşrinisani (Kadınlara Müteveccih Seri Mücadele Haset) ve 10 Antrakt (Dünya İnsan Hakları Haset) tarihleri ortada kadına yönelik şiddete özen temizlemek üzere gerçekleştirdiği 16 günlük aktivizm çağrısına katıldı. Kadınların ve kız çocuklarının karanlıkta ve yalnız kalmamaları için 16 dönme boyunca Umum Müdürlük binasını turuncu aydınlatma ile aydınlatarak karanlığa karşı ateş böceği yakma çağrısına katılan Anadolu Sigorta, şiddete karşı “#KayıtsızKalmayın” diyor.

Küçük Asya Sigorta namına, eş ve kız çocuklarının karanlıkta ve bekâr kalmamaları üzere küreselde ve yerelde yapılan çalışmaların yakından takipçisi olduklarını ifade eden Küçük Asya Sigorta 1. Genel Müdür Yardımcısı Cımbar Tiryakioğlu, “Çabukluk tıpkı insan hakkı ihlali ve cemiyet üzerindeki etkileri torunlar boyu aktarılan evrensel aynı sav. Fakat önlenebilir. Önlenmesi önünde atılacak tam adımları destekliyoruz. Bundan Sonra şiddeti konuşmadığımız ve toplumsal seks eşitliğinin sağlandığı aynı dünya hepimizin hayali. Küçük Asya Sigorta adına bu hayalin gerçekleşmesi amacıyla metin haddinden fazla eke etap attık. Birleşmiş Uluslar ve UN Women ortaklığındaki ‘Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin imzacısıyız. Bunun birlikte, aksiyon dünyasında kadınların temsilini ve liderliğini tezyit etmek için UN Global Compact’ın hayata geçirdiği ‘Maksat Içtimai Cinslik Eşitliği’ programına katıldık. Bu kapsamda dal yönetimde karı liderliğini artırmaya yönelik delege şirketlerin hedefler belirlemesine yönelik çalışmalara desteğimiz bitmeme ediyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin değme şeyden önceki aynı kayırıcı hakkı olduğunu düşünüyoruz. İş yaşamında müsavatsızlık, kadınların işgücüne ortaklık oranı ve kadınların dal düzem önemli rollerde temsilleri konusunda şirket olarak üstümüze sakıt birlik sorumlulukları namına getirmeye çalışıyoruz. Bu konuda elimizden mevrut bilcümle gayreti da göstermeye devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Anadolu Sigorta’ya “Bireşimli Zekanın Geleceği” alanında birincilik ödülü!

Rum Sigorta The Hammers Ödülleri’nde gümüş ödülün sahibi oldu

Share: