Kumluca’da hâkim felaketi vatandaşı evsiz ve serasız bıraktı

Kumluca’birlikte başat felaketi vatandaşı evsiz ve serasız bıraktı

ANTALYA Antalya ve ilçelerinde evvel akşam saatlerinde faal olan elem yağış Kumluca ilçesinde hayatı adeta damla etti. Hâkim felaketinin yaşandığı ilçede derelerin taşması sonucu çokça sayıda familya ve hareket yerini su bastı. Kumluca ve Finike ilçelerinde eğitime 1 dönem küşayiş verilirken birçok camekân üstelik sular altında kaldı. İki çocuklu ocak ise mahdut kaldıkları noktadan kepçe sayesinde kurtarıldı

Tıpkı itfaiye yolun çökmesi sonucu suya batarken, evlerinde mahsur küsurat aileler aşağılık çocuklarıyla birlikte kepçe yardımıyla kurtarıldı. Kurtarılan ailede tıpkı bebek ve 3 yaşlarında bire bir çocuk bulunuyor.

“Tanrı balaban deyip sığınacak benzeri yer bulacağım”

23 senedir Kumluca’dahi aktif 50 yaşındaki Durali Lüle Taşı, “belediyenin temizlemediği kanallar yüzünden bilcümle Kumluca’yı su bastı. Yağmur tün saatlerinde az çok yoğundu” şeklinde konuştu. Şu zaman 100 bin TL zararı olduğunu ifade eden Lüle Taşı, “şu zaman evet eşyaları yükleyip kaçacağız, evet de başka ayrımsız umar bulacağız. Üzgünüm, evim buradaydı amma içi su meşgul ve eve giremiyorum. Tün Cenabıhak büyük deyip sığınacak bir düz bulacağım. Bütün varlığım gitti ve yardım bekliyorum yapabileceğim hiçbir madde namevcut. Seramda da domates vardı” dedi.

“Evimize giremiyoruz”

Nitelik karşısında konuşmakta zorlanan Durkadın Tüzün, “çok çalışma gitti domatesi eskimemiş sattık, iki buçuk dönüm bir seramız vardı, evimizi da su bastı. Eve giremiyoruz kamyonu çalıştırdık ve gidiyoruz. Akşam çocuklarım var onların evine gideceğim. Üzgünüm” ifadelerini kullandı.

Share: