Kurtalan’daki iki cömert kumbaralarındaki parayı depremzedelere bağışladı

Siirt’in Kurtalan ilçesinde iki cömert kumbaralarında biriktirdikleri parayı Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedeler için müzaheret çokluk merkezine konfirmasyon etti.

Yardım çokluk merkezine giden 10 yaşındaki Muhammed Sait Azun ve 5 yaşındaki kardeşi Mina Azun, kumbaralarında biriktirdikleri parayı Kurtalan Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Çağlayan Uğurlu’e konfirmasyon etti.

Kaymakam Tekin, Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen vatandaşlar üzere kurdukları arkalama çokluk merkezinde Kurtalan halkının tek yürek olduğunu söyledi.

İlçede yardımseverlerin desteğiyle 12 tır müzaheret malzemesinin sarsıntı bölgesine gönderildiğini anlatım fail Uğurlu, “Depremle ilişkin ilçede müzaheret seferberliği başlattık. Kurtalan Belediyemiz ile 168 kıyamet bölgesine 168 nefis ustalık personel, 5 lowbed, vinç, otobüs, cenaze taşıt ve 12 minibüs gönderme ettik. Halkımız müzaheret çokluk merkezine yardımlarını sürdürüyor. Toplanan yardımları tırlarla bölgeye sevk etmeye bitmeme ediyoruz. Ayrıntılar birlikte yardım etmek için kumbaralarındaki parayı müzaheret merkezine getirerek, bağışlıyor. Bu tahakküm günleri bütün gelişigüzel teavün ve tesanüt süresince atlatacağız. Azun kardeşlere aynı kez henüz teşekkür ediyorum.” dedi.

Share: