Kuşadası Belediyesi’nde Melfuf Bindirim Sevinci

Kuşadası Belediyesi ile iştirakçi sendikası arasında gerçekleştirilen ek protokolle personelin maaşına yüzdelik 30 zam yapıldı. Kuşadası Belediyesi’nde sunma bağan iştirakçi maaşı brüt 8 bin 450 lira oldu.

Kuşadası Belediyesi’ne kapalı Personel A.Ş ile işçi sendikası arasında işçi maaşları için ilişik protokol imzalandı. 2022 yılı Nisan ayında imzalanan şişko aksiyon sözleşmesinin ardından gerçekleştirilen düzenleme ile Kuşadası Belediyesi’nde bildirme bağan işçi maaşı brüt 8 bin 450 teklik oldu. Çalışanlar beyninde söz havası oluşturan ilişik protokolün imzalanması amacıyla Kuşadası Belediyesi ana bakım binası uğrunda merasim düzenlendi.

Törende konuşan sendika yetkilileri, Kuşadası Şehremini Ömer Günel’in her antlaşma çalışanlarının yanı sıra olduğunu belirterek, işçiye seçme tür desteği veren ve bu yıl 2. kere remiks uygulayan Kuşadası Belediye Reisi Ömer Günel ve ekibine teşekkür ettiler.

Kuşadası Belediye Reisi Ömer Günel ise törende çalışanlara hitaben yaptığı konuşmada ” Türkiye’nin içerisinde bulunduğu iktisadi durumda sizleri az buçuk olsun terfih etmek istedik. 2019 yılında Kuşadası Belediyesi’ni devraldığımda kasada 200 bin teklik para, personele birlikte bütün 6 milyon liralık takanak vardı. Zaman geldiğimiz noktada maaşlar bundan sonra vaktiyle ödeniyor. Personelimize ikramiye borcu sıfır ayrımsız belediye haline geldik. Bütün emeğinizi ve gücünüzü Kuşadası’na hizmet için harcıyorsunuz. Bize da size oldukça aşkın destek isnat etmek, bu konuşu hararet yerinde sizleri olabildiğince ferahlatabilmek düşer. Hükümet hoppadak minimum ücrette güncelleme yapmışken tığ eylemli ve Personel A.Ş’dahi müteharrik birlik arkadaşlarımızın maaşlarına ve yemek yardımlarına yüzdelik 30 daha remiks yapıyoruz. Görklü olsun” dedi. – AYDIN

Share: