Kütahya Valiliği Motivasyon ve Eğitim Bilimi Tırı, “Yılın en iyisi” ödülünü törenle aldı

Türkiye Kentsel Yapı Dalavere Derneği (TRKTYD) yoluyla planlı “2. Tesis Dümen Zirvesi ve Bağış Töreni”nde ödüller sahiplerini buldu.

Kütahya Valiliği Güdeleme ve Eğitim Tırı, geceden “Yılın Yeryüzü İyi Sosyal Yük Projesi” ödülüyle ayrıldı.

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Kurum’un katılımıyla İstanbul Sancaktepe’deki Recep Tayyip Erdoğan Kurultay Merkezinde yapılan törende, ödülü Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Yardımcısı Kuvvet Bergüzar aldı.

Vali Ali Çelik’in desteği ve himayesiyle hayata geçirilen projenin ödüle layık görülmesinden duyduğu mutluluğu belirten Kudret Hediye, “Kütahya Valiliği Motivasyon ve Eğitim Bilimi Tırı, iki yılda binlerce çocuğa ulaştı. Gönüllü tıpkısı eğitimci olarak başladığım projede hayallerime içtenlikle destek veren Kütahya Valimiz Ulu Çelik’e, bizi bu ödüle layık gören Kentsel Organizasyon Yönetim Derneği Müessis Umumi Heyet Başkanı Suat Sandalcı ve yönetimine, seçici kurula teşekkür ediyorum. Nefes aldığım sürece çocuklarımıza, sevdiklerime, öğrencilerime ve bittabi ki ülkeme ayar katmaya devam edeceğim” dedi.

Çocukların zihnî ve bedensel gelişimlerine yardım sağlayacak eğitimleri eğlenerek deneyimlediği Kütahya Valiliği Güdeleme ve Yetişek Tırı, bugüne arbede farklı iller ve ilçelerde düzenlediği etkinliklerle binlerce çocuğun yüzüne gülücük oldu. – KÜTAHYA

Share: