Kütahya’da şita tedbirleri masaya yatırıldı

Kütahya’da şita tedbirleri masaya yatırıldı

KÜTAHYA – Kütahya’da karla savaş çalışmaları ve şita tedbirleri masaya yatırıldı. Vali Ulu Polat, kış mevsiminin inatçı etkilerinin arz aza indirilmesi ve vatandaşların kışı sorunsuz geçirmesi üzere bilcümle kamu çalım ve kuruluşlarının iş birliği içerisinde çalışacağını söyledi.

Kıyamet ve Evgin Nitelik Koordinasyon Oturmuş, Ilbay Mehabetli Polat başkanlığında bir araya geldi.

Kütahya İl Kıran ve Acil Kapsam Müdürlüğünde planlı toplantıya; Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Ilbay Yardımcısı Okumuş Börü ile ilgili amme alım ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Ilbay Şanlı Polat, kış mevsiminin pahal etkilerinin genişlik organ indirilmesi ve vatandaşların kışı sorunsuz geçirmesi amacıyla tüm amme gurur ve kuruluşlarının teşrikimesai içerisinde çalışacağını söyledi.

Kış lastiği kullanımın önemine özen çeken Vali Çelik, “Vatandaşlarımızdan ricamız kış ekipmanlarını araçlarından ayırmamaları. Tamam kurumlarımız vatandaşlarımızın birey ve servet güvenliği üzere elinden geleni yapıyor fakat vatandaşlarımızın bireysel önlemlerini almaları ehemmiyet yer ediyor” dedi.

Yoğun kar yağışı ve külot teferruatlı meteorolojik uyarılarda, beklenen olayların öncesinde beklenen duygusal ve servet zararlarının önlenmesi-azaltılması, müdahale çalışmalarının henüz deli dolu ve verimli yapılabilmesi üzere planlı istimara toplantısında Kütahya dalan ve ilçelerinde karla mücadele çerçevesinde yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler görüşüldü.

Share: