KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 TEVKIF

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih planlı operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün güya eskimemiş iklim imamı olan Mustafa K.?nın birlikte aralarında bulunduğu 13 şüpheli tutuklandı.

Güven Umumi Müdürlüğü’nce FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın birlikte İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de senkronik baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün mali yapılanmasında saha aldığı belirleme edilen 65 kaknem gözaltına makbuz. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği afiyet kontrollerinin peşi sıra adliyeye gönderme edildi. Şüphelilerden 7’si savcılık ifadesinin ardından 45’i ise gönderme edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nce adli taharri ve yurt dışına yokuş yasağı konuşarak serbest bırakıldı. Kütahya’birlikte örgütün neymiş bakir el imamı olduğu belirtilen Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Gönül D., Zülfiye K., İlker Y., Son Teşrin Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Şans P., Ulvi Hikmet B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 lira, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek, 2 nüsha bilezik, 1 değerli bileklik ve çok sayıda cep telefonu ile elektronik beyin ele geçirilmişti. Sormaca sürüyor.

Share: