Maden sattığı gerekçesiyle yargılanan sanığı savunması birlikte kurtarmadı

Bolu’da polis ekiplerinin uygulamasında otomobilinde ve üstünde esrar maddeyle yakalanan sanığın yargılanmasına bitmeme edildi. Savunmasında, otomobilinde mevcut kilitli cali poşetlerin eşine ilişkin olduğunu, metal maddeleri ise harcamak üzere değil kabul etmek üzere bulundurduğunu iddia fail maznun, 12 yıl 6 kamer mahpushane cezasına çarptırıldı.

Edinilen bilgiye bakarak, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaş Idarehane Müdürlüğü ekipleri, esrar madde kullanımı ve satılmasının engellenmesine yönelik uygulama yaptıkları sırada otopark halinde olan bire bir otomobildeki sürücüden şüphelendi. Araçta ve sürücü S.B.’nin üstünde yapılan aramalarda 12 gram metamfetamin, kırılan mizan ve 43 kilitlenmiş poşet ele geçirildi. Gözaltına alınan S.B., ifadesi kırılmak emniyet müdürlüğüne götürüldü. S.B., emniyetteki işlemlerinin peşi sıra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevinde gönderildi.

“Düzme poşetleri eşimin tokalarını yok etmek amacıyla kullanıyorum”

Üzerine “maden ticareti tahsis etmek” suçundan sevgili açılan sanığın, Bolu 1. Bunaltıcı Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına bitmeme edildi. Savunması amacıyla söz hakkı sunulan S.B., suçlamaları kabul etmeyerek, “Arabamın içerisinde mevcut kilitli sahte poşetler eşime aittir. O poşetleri eşimin tokalarını çalmak üzere kullanıyorum. Uyuşturucular ise bana aittir amma harcamak amacıyla değil koparmak için bulunduruyordum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığa 12 sene 6 kamer mapus cezası ve 25 bin liralık adli para cezası verdi. – BOLU

Share: